کارگاه تولید روغن خودرو در آتش سوخت

یک کارگاه تولید روغن خودرو در روستای مالک آباد، عصر روز گذشته طعمه آتش سوزی شد و با حضور آتش نشانان سه ایستگاه آتش نشانی و همکاری آتش نشانی خیرآباد مهار و خاموش شد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، رخداد این حادثه ساعت ۱۷:۵۵ عصر روز گذشته دوشنبه ۱۲ اسفندماه به سامانه ۱۲۵ اطلاع رسانی شد و بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های یک، دو و یازده به همراه خودروی ویژه حمل دستگاه تنفسی و یک دستگاه خودروی تانکر پشتیبان با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک به سمت محل آتش سوزی در روستای مالک آباد حرکت کردند.

افسر آماده عملیات سازمان آتش نشانی اراک که در محل حادثه حضور یافته بود در این خصوص گفت: محل حادثه یک کارگاه تولید روغن خودرو بود که هنگام رسیدن آتش نشانان، دود ناشی از این آتش سوزی از فاصله دور قابل مشاهده بود و آتش در حال گسترش و سرایت به دیگر قسمت های کارگاه بود.

وی با اعلام اینکه شعله های آتش به حدی بود که به کارگاه تراشکاری مجاور نیز سرایت کرده بود، افزود: نیروهای آتش نشانی به همراه آتش نشانان خیرآباد که خود را به محل حادثه رسانده بودند، بی درنگ پس از قطع جریان اصلی برق و گاز کارگاه، با بکارگیری دستگاه های تنفسی و تجهیزات خاموش کننده از چهار جهت به کانون آتش نزدیک شده و عملیات مهار شعله های آتش را آغاز کردند.

افسر آماده عملیات آتش نشانی با بیان اینکه در مجاورت این کارگاه منازل مسکونی وجود داشت، تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی با تلاش همه جانبه خود این آتش سوزی وسیع را مهار و کاملا خاموش کردند و از سرایت شعله های آتش به منازل همجوار جلوگیری به عمل آوردند.

وی با اشاره به آسیب ندیدن افراد در این آتش سوزی تاًکید کرد: نیروهای عملیاتی با مهار شعله های آتش، اقدام به خنک سازی محل آتش سوزی و دستگاه های موجود در کارگاه کرده و با اطمینان از عدم وجود هرگونه آتش پنهان، پس از نزدیک به سه ساعت عملیات نفس گیر به ایستگاه های خود بازگشتند.

علت بروز این آتش سوزی، از سوی کارشناسان آتش نشانی اراک در دست بررسی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *