نشت بنزین از تانکر حامل بنزین به خیر گذشت

نشست بنزین از یک خودروی تانکر پارک شده در یک گاراژ با حضور آتش نشانان ۵ ایستگاه آتش نشانی به خیر گذشت و از بروز یک فاجعه و آتش سوزی جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک با دریافت خبر نشت بنزین از یک خودروی تانکر در ساعت ۱۶:۱۴ عصر روز شنبه پنجم بهمن ماه، همزمان نیروهای عملیاتی ۵ ایستگاه آتش نشانی را به محل حادثه در بلوارکربلا، روبروی دانشگاه اراک، گاراژ ربیعی اعزام کرد.

افسر آماده عملیات آتش نشانی اراک که با حضور در محل حادثه شخصاً عملیات را فرماندهی می کرد اظهار داشت: یک دستگاه خودروی تانکر حامل ۳۰ هزار لیتر بنزین که مدتی در گاراژ پارک بود و مالک آن نیز حضور نداشت از ناحیه دریچه آن دچار نشتی شده و بنزین بر روی زمین جاری بود.

وی افزود: با وجود مغازه های مکانیکی در داخل گاراژ و جاری شدن بنزین در محوطه آن، پتانسیل خطر بسیار بالا بود و در صورت بی احتیاطی جزئی و کوچکترین جرقه و پرتاب حتی یک ته سیگار، آتش سوزی و انفجاری رخ می داد که به نوبه خود می توانست یک فاجعه به بار آورد.

این افسر آماده عملیات ادامه داد: آتش نشانان به چند گروه تقسیم شده که گروه اول با ایمن سازی محل حادثه و ایجاد منطقه امن افراد حاضر در داخل گاراژ و اطراف خودرو را دور کرده و گروه دوم عملیات نشت گیری و خاک ریزی بر روی بنزین جاری شده را آغاز کردند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه سردی و برودت هوا در عدم انشتار بخارات بنزین به کمک آمده بود، گفت: با همکاری یکی از افراد مکانیک حاضر در گاراژ، خودروی تانکر که مدتی زیاد بود روشن نشده بود، راه اندازی و با حمایت چند دستگاه خودروی آتش نشانی به بیرون از گاراژ و محوطه باز منتقل شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه با دقت عمل آتش نشانان و فرماندهی خوب این عملیات از بروز یک فاجعه جلوگیری به عمل آمد اظهار داشت : آتش نشانان با اطمینان از عدم وجود هر گونه خطر احتمالی و با تحویل خودرو به عوامل یک شرکت خصوصی که جهت تخلیه و جابجایی مابقی بنزین موجود در تانکر در محل حضور یافته بودند به کار خود پایان دادند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *