نجات کارگر چاهکن از عمق ۱۰ متری چاه در حیاط منزل مسکونی

کارگری که در حین کار به عمق ۱۰ متری چاه در حیاط یک منزل مسکونی سقوط کرده بود، با تلاش آتش نشانان از عمق چاه زنده بیرون آورده شد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، وقوع این حادثه ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه عصر روز گذشته (۲۹ اردیبهشت) به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که بلافاصله آتش نشانان ایستگاه شماره ۸ و گروه امداد و نجات ۱۰۳ به محل حادثه واقع در خیابان شریعتی، کوچه نهضت یک رهسپار شدند.

افسر آماده عملیات سازمان آتش نشانی اراک در خصوص چگونگی وقوع این حادثه گفت: محل حادثه یک منزل قدیمی یک طبقه بود که در حیاط آن جهت انجام آزمایش خاک اقدام به حفر چاه نموده بودند.

وی اضافه کرد: کارگری که مشغول حفر چاه بود به علت نامعلوم به عمق چاه که حدود ۱۰ متر بود سقوط کرده و در همان جا مصدوم و گرفتار شده بود.

این افسر آماده عملیات تصریح کرد: آتش نشانان با توجه به احتمال ریزش دیواره چاه، ابتدا ایمن سازی های لازم را انجام دادند و پس از ایجاد کارگاه نجات و قراردادن سه پایه چاه بر روی دهانه آن، یکی از نجاتگران را با تجهیزات کامل به عمق چاه فرستادند.

وی افزود: این نجاتگر آتش نشان با احتیاط کامل و با همکاری سایر نیرو های عملیاتی، در حالی که هر آن ممکن بود دیواره چاه ریزش کند، به پایین چاه رفته و این شخص را از عمق چاه به روی زمین منتقل کردند.

وی پایان این عملیات را ۱۸:۵۵ دقیقه همان روز اعلام و خاطرنشان کرد: با توجه به مصدومیت این مرد میانسال از ناحیه گردن و کمر، آتش نشانان با استفاده از برانکارد تخصصی، وی را جهت انتقال به بیمارستان در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...