نجات مرد ۳۶ ساله از عمق ۲۰ متری چاه

نجاتگران آتش نشانی اراک مرد ۳۶ ساله ای را که به عمق یک چاه حدودا ۲۰ متری در روستای حاجی آباد سقوط کرده بود نجات دادند.

 به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، ساعت ۶:۳۴  صبح امروز ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک پس از دریافت خبر سقوط مردی به داخل چاه در روستای حاجی آباد توسط عوامل انتظامی، بلافاصله زنگ ایستگاه ۱۲۰ از شهر صنعتی را به صدا درآورد و نیروهای عملیات را به همراه تیم نجات ۱۲۳ به سوی روستای حاجی آباد در محور اراک – قم اعزام کرد.

مدیر منطقه یک عملیات آتش نشانی حاضر در محل درباره این حادثه گفت: داخل زمین کشاورزی یک حلقه چاه به عمق حدود ۲۰ متر وجود داشت که مردی حدود ۳۶ ساله به دلیل نامعلوم هنگام عبور به درون آن سقوط کرده بود و توانایی خروج از آن را نداشت.

وی با اشاره به اینکه عوامل انتظامی در حال گشت زدن متوجه ناله های این فرد شده که بلافاصله از آتش نشانی درخواست کمک کرده بودند افزود: با توجه به عمق چاه نیروهای عملیات درخواست حضور عوامل اورژانس را اعلام کرده و سپس با برپایی تجهیزات تخصصی نجات و سه پایه چاه در محل به سرعت مشغول عملیات شدند.

این مدیر منطقه عملیات تصریح کرد: یکی از نجاتگران آتش نشانا پس از ورود به داخل چاه و فیکس کردن مصدوم برای انتقال به سطح زمین، با رعایت موارد ایمنی وی را که دچار صدماتی نیز شده بود به سطح زمین منتقل و برای انجام معاینات اولیه و اعزام به مراکز درمانی تحویل تیم پزشکی حاضر دادند.

وی در پایان گفت: پس از اتمام عملیات، آتش نشانان با ایمن سازی دهانه چاه و پوشاندن آن برای جلوگیری از حوادث احتمالی بعدی و نیز ارائه تذکرات لازم ایمنی به اهالی حاضر در محل، به ایستگاه بازگشتند.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...