نجات زن حادثه دیده بر اثر گازگرفتگی از مرگ حتمی

بانوی میانسالی که بر اثر گازگرفتگی بیهوش شده بود، با حضور به موقع ناجیان همیشه در صحنه ۱۲۵ از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، در ساعت  16 عصر روز چهارشنبه سوم دی ماه، زنگ تلفن ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اراک به صدا درآمد و در آن سوی خط شهروند خانمی با صدایی نیمه جان از مصدومیت خود بر اثر گازگرفتگی خبر می داد و از آتش نشانان جهت نجات خود درخواست کمک می کرد.

به گزارش حاکی است، همکاران ستاد فرماندهی این سازمان با دعوت از این شهروند حادثه دیده به حفظ خونسردی، آدرس محل سکونت وی را دریافت و بلافاصله نجاتگران ایستگاه شماره دو از کوی صنعتی را به سرعت راهی محل حادثه در کوی صنعتی، منطقه ۳، پارکینگ ۳، بلوک ۱۶ کرد.

افسر آماده عملیات سازمان آتش نشانی اراک که در محل حادثه حضور یافته بود در این خصوص اظهار داشت: با رسیدن آتش نشانان با رسیدن به محل، ناجیان ۱۲۵ بلافاصله جریان برق و گاز مجتمع را قطع کرده و خود را به واحد مسکونی در طبقه چهارم ساختمان  که این بانوی حادثه دیده در آن قرار داشت رساندند.

وی افزود: با توجه به بسته بودن درب واحد، آتش نشانان با رعایت کلیه موارد ایمنی درب را باز کرده و در ادامه اقدام به بازکردن پنجره ها جهت تهویه هوای داخل منزل و تخلیه گاز کردند.

این افسر آماده عملیات گفت: این بانوی ۴۰ ساله که بر اثر رعایت نکردن اصول ایمنی در نصب وسایل گازسوز و آبگرمکن دیواری دچار گازگرفتگی شده و تقریبا بیهوش شده بود با سرعت عمل و حضور به موقع آتش نشانان از مرگ حتمی نجات یافت و با همکاری بانوان همسایه تحویل عوامل اورژانس جهت انتقال به مراکز درمانی شد.

وی در پایان با اعلام اینکه علت دقیق حادثه توسط کارشناسان این سازمان در دست بررسی است، تصریح کرد: خوشبختانه این حادثه به خیر گذشت اما به شهروندان گرامی همواره توصیه می‌کنیم نکات ایمنی در نصب و استفاده از وسایل گازسوز را جدی گرفته و به کار ببندند تا شاهد حوادث تلخ نباشیم.

گفتنی است؛ بررسی اولیه آتش نشانان در محل حادثه از عدم استفاده از کلاهک H در خروجی دودکش حکایت داشت. موردی که بارها به آن اشاره شده و مخاطرات ناشی از عدم استفاده از این کلاهک به شهروندان گوشزد شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *