مهار آتش سوزی گسترده در انبار علوفه کاه یک گاوداری

‍آتش سوزی گسترده در انبار علوفه یک گاوداری با حضور آتش نشانان دو ایستگاه آتش نشانی مهار و خاموش شد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک با دریافت خبر بروز آتش سوزی در یک انبار علوفه بلافاصله آتش نشانان ایستگاههای شماره ۲ و ۱۱ را به محل حادثه در جاده تهران بعد از شهرک خیرآباد در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه اعزام کرد.

افسر آماده عملیات سازمان آتش نشانی اراک که خود را به محل حادثه رسانده بود در این باره گفت: محل حادثه یک گاوداری با وجود بیش از ۷۰۰ راس گاو بود که مقدار زیاد علوفه کاه که به علت عدم وجود مکان مناسب  در محوطه باز نگهداری می شد به دلیل نامعلوم دچار آتش سوزی شده بود.

وی ادامه داد‌: در کنار این آتش سوزی یک سوله مملو از ذرت و سبوس وجود داشت که هر لحظه امکان سرایت آتش به آن می رفت و در صورت آتش گرفتن آن، ضمن بروز خسارت های مالی زیاد، عملیات مهار و خاموش سازی آن نیز سخت و دشوار می شد.

این افسر آماده عملیات تصریح کرد: آتش نشانان با تجهیز خود به لوازم حفاظت فردی و دستگاه های تنفسی، با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی آتش نشانی مشغول مهار و خاموش سازی آتش شدند.

وی خاطر نشان کرد: همزمان با استفاده از دو دستگاه لودری که به محل حادثه اعزام شده بود با جابجایی علوفه ها از کنار سوله مجاور آتش سوزی، مانع از سرایت آتش به داخل این انبار شدند.

وی در پایان گفت: پس از ۳ ساعت عملیات نفس گیر توسط آتش نشانان این آتش سوزی به صورت کامل مهار و خاموش شد و نیروهای عملیاتی با اطمینان از عدم وجود هر گونه آتش پنهان به عملیات خود خاتمه داده و به ایستگاه های خود بازگشتند.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...