مهار آتش سوزی کارخانه نورد آلومینیوم با حضور آتش نشانان سه ایستگاه

کارخانه نورد آلومینیوم سازی بامداد امروز طمعه حریق شد که با سرعت عمل بالا و حضور به موقع آتش نشانان سه ایستگاه آتش نشانی اراک، آتش سوزی مهار و خاموش شد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، در ساعت ۵:۳۷ صبح امروز ( دوشنبه ۸ اردیبهشت)، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک با دریافت خبر بروز آتش سوزی در کارخانه نورد آلومینیوم که توسط کارگران این کارخانه اطلاع رسانی شده بود، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های شماره دو و یک را به ترتیب از کوی صنعتی و  کوی مصطفی خمینی به همراه خودروی تانکر پشتیبان از ایستگاه شماره ۱۱ واقع در کوی الغدیر به محل حادثه اعزام کرد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی اراک که به اتفاق مدیر منطقه یک عملیات سازمان به محل حادثه رفته و فرماندهی عملیات را به عهده داشت در این خصوص گفت: یکی از دستگاه های نورد این کارخانه در داخل یک سوله بزرگ به علت نامعلوم دچار آتش سوزی شده بود و آتش به سقف کارگاه سرایت کرده و فن های هواکش پشت بام را نیز در بر گرفته بود.

وی با اشاره به اینکه هر لحظه بر شدت آتش افزوده می شد ادامه داد: آتش نشانان به دو گروه عملیاتی تقسیم شده که گروه اول به داخل سوله رفته و با استفاده از تجهیزات خاموش کننده، کانون آتش را که هدف گرفته و عملیات مهار آتش را آغاز کردند. گروه دوم از آتش نشانان نیز خود را به پشت بام سوله رسانده و با لوله کشی و استفاده از چندین رشته لوله آبدهی آتش نشانی مشغول خاموش سازی آتش شدند.

معاون عملیات سازمان افزود: با سرعت عمل و دقت بالای آتش نشانان، آتش در همان دقایق اولیه به کنترل نیروهای عملیاتی درآمد و از سرایت آن به دیگر دستگاه های داخل سوله و نیز قسمت های دیگر سقف که از نوع پشم شیشه بود جلوگیری به عمل آمد.

وی خاطر نشان کرد: این آتش سوزی پس از نزدیک به یک ساعت تلاش نیروهای عملیاتی خاموش و مهار شد و آتش نشانان پس از اطمینان از عدم وجود هرگونه آتش پنهان و نیز خطرات احتمالی، با جابجایی لوازم سوخته و تحویل محل حادثه به مسئولین کارخانه به مأموریت خود پایان داده و به ایستگاه های خود بازگشتند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه مصدوم و تلفات جانی برجای نگذاشت، متذکر شد: علت بروز این حادثه توسط کارشناسان ایمنی آتش نشانی اراک در حال بررسی می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *