مهار آتش سوزی علوفه های خشک در جاده تهران و جلوگیری از سرایت آن به مزارع

آتش سوزی وسیع مراتع و علوفه های خشک در جاده تهران، با تلاش مستمر آتش نشانان دو ایستگاه مهار و از سرایت شعله های آتش به مزارع شرکت زرین خوشه و اطراف آن جلوگیری شد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران ساعت ۱۹ روز گذشته(۲۳ خردادماه) با دریافت خبر وقوع این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاههای ۲ و ۱۱ به همراه تانکر آب آتش نشانی را به محل حادثه واقع در جاده تهران، بعد از شرکت زرین خوشه اعزام کرد.

مدیر منطقه یک عملیات آتش نشانی اراک که به محل حادثه رفته بود درباره جزئیات بیشتر این آتش سوزی گفت: قطعه زمین محصوری به وسعت تقریبی سه هکتارکه علاوه بر وجود مقادیر بسیار زیاد علوفه خشک، تعدادی ضایعات از قبیل لاستیک هم در این محل قرار داشت، عصر دیروز به علت نامشخصی به صورت پراکنده طعمه آتش سوزی شد و هر لحظه امکان سرایت شعله های آتش به مزارع جو اطراف آن که مربوط به شرکت زرین خوشه بود می رفت.

وی افزود: آتش نشانان با رعایت کامل نکات ایمنی و با استفاده از چندین رشته لوله آبرسانی، از جهات مختلف به مقابله با آتش پرداختند و در ادامه با رسیدن لودر شهرداری و نیز یک دستگاه تراکتور، عملیات خاک ریزی و شخم زنی جهت قطع جریان آتش و جلوگیری از آتش سوزی مزارع صورت گرفت  و آتش نشانان در یک عملیات ۵ ساعته، این آتش سوزی را مهار و کاملا خاموش کنند.

این مدیر عملیات آتش نشانی با اشاره به این که دراین حادثه به هیچ کس آسیب جانی نرسید، اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش آتش نشانان از سرایت آتش به مزارع جو مربوط به شرکت زرین خوشه و از بین رفتن آنها جلوگیری به عمل آمد.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...