مهار آتش سوزی طبیعت حاشیه اراک با حضور نیروهای دو ایستگاه

 آتش سوزی عصر دوشنبه طبیعت حاشیه شهر اراک با تلاش نیروهای آتش نشانی دو ایستگاه مهار شد.

عصر روز دوشنبه دوم اردیبهشت، آتش سوزی گسترده در نیزارهای اطراف اراک رخ داد که با حضور نیروهای دو ایستگاه آتش نشانی، این آتش سوزی پس از دو ساعت مهار و خاموش شد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اعلام بروز آتش سوزی در نیزار، ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک، ساعت ۱۹:۰۵ روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه، نیروهای آتش نشانی ایستگاه های ۴ و ۱۱ را به محل حادثه در کمربندی شمالی – ابتدای جاده روستای گاوخانه اعزام کرد.

به گفته فرمانده آتش نشانان اعزامی به محل حادثه، منطقه وسیعی از نیزار و فضای سبز، به علت نامعلومی طعمه حریق شده بودند و با توجه به وزش باد، هر لحظه بر گسترش آتش افزوده می شد.

وی با اعلام اینکه عدم دسترسی خودروهای آتش نشانی به کانون آتش، کار را برای خاموش سازی این حریق دشوار کرده بود، افزود: آتش نشانان از چند جهت مختلف وارد عمل شده و با کشیدن لوله های آبرسانی، آتش سوزی در این منطقه را که در حال گسترش بود، مهار کرده و قبل از گسترش به اطراف، آتش را خاموش کردند.

آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش نشانی اراک با اعلام رشد ۶۰ درصدی آتش سوزی های فضای سبز و مراتع در سال گذشته اظهار داشت: در سالجاری نیز همچون سال قبل با بارش های مطلوب بهاره و ایجاد پوشش گیاهی خوب در عرصه های طبیعی مواجه هستیم که با گرم شدن هوا و خشک شدن گیاهان زمینه آتش سوزی در مراتع و مزارع بالا می رود و از شهروندان عزیز درخواست می شود با رعایت نکات ایمنی، فضای سبز اطراف شهرمان را به سیاهی تبدیل نکنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *