مهار آتش سوزی بامدادی در کارگاه نجاری

آتش سوزی در یک کارگاه نجاری، با تلاش آتش نشانان ۳ ایستگاه مهار و خاموش شد و از سرایت به دستگاه های آن و بروز خسارت جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، طی تماس همسایگان یک کارگاه نجاری و صنایع چوبی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر مشاهده خروج دود از این کارگاه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک بلافاصله آتش نشانان ایستگاه شماره ۱۰ از کوی سنجان را در ساعت ۲:۵۸ بامداد روز جمعه ۲۶ مهرماه به محل حادثه در حدفاصل میدان انقلاب و میدان بسیج اعزام کرد.

افسر آماده عملیات آتش نشانی اراک که خود را به محل حادثه رسانده بود در این باره گفت: با رسیدن نیروهای عملیاتی به محل حادثه مشاهده شد که یک کارگاه نجاری که مملو از چوب و صنایع چوبی بود، در زمان تعطیل بودن کارگاه و عدم حضور حتی نگهبان در آن به علت نامعلومی طعمه حریق شده و همسایگان این کارگاه با استشمام بوی دود، از بروز آتش سوزی مطلع شده و از آتش نشانی درخواست کمک کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه گروه اول از آتش نشانان با مشاهده محل حادثه و گسترده بودن آتش سوزی، درخواست اعزام نیروهای کمکی کرده بودند افزود: ستاد فرماندهی سازمان با دریافت گزارش گستردگی آتش سوزی، همزمان آتش نشانان ایستگاه های شماره ۳ و ۹ را از خیابان امام(ره) و کوی کرهرود رهسپار محل حادثه کرد.

افسر آماده عملیات آتش نشانی اراک ادامه داد: آتش نشانان با تجهیز خود به دستگاه های تنفسی، ابتدا جریان برق و گاز کارگاه را قطع کرده و با توجه به بسته بودن درب های کارگاه به وسیله تجهیزات مخصوص و برش آنها، مسیر دسترسی نیروهای عملیاتی به کانون آتش را باز نمودند.

وی تصریح کرد: نیروهای عملیاتی سپس با استفاده از تعدادی رشته لوله آبدهی آتش نشانی و از چندین جهت خود را به کانون آتش رسانده و مشغول مهار و خاموش کردن آتش سوزی شدند.

وی با اشاره به اینکه هر لحظه امکان سرایت آتش به نقاط دیگر کارگاه و دستگاه های موجود در آن می رفت افزود: آتش نشانان با سرعت عمل و دقت بالا، کانون آتش سوزی را هدف قرار داده و با مهار آتش از سرایت آن به دستگاه های برش که به گفته مالک کارگاه بسیار گران قیمت می باشند جلوگیری کردند.

افسر آماده عملیات آتش نشانی خاطرنشان کرد: نیروهای عملیاتی سه ایستگاه آتش نشانی پس از نزدیک به دو ساعت تلاش نفسگیر این آتش سوزی را مهار و خاموش کرده و در ادامه دود ناشی از آن را با استفاده از فن فشار مثبت تخلیه کرده و ضمن ایمن سازی محل حادثه و جابجایی لوازم سوخته و نیز اطمینان از عدم وجود خطر احتمالی، با تحویل محل حادثه به مالک کارگاه که خود را به محل رسانده بود، ماموریت خود را پایان دادند.

گفتنی است؛ خوشبختانه این حادثه مصدومی در پی نداشت و علت بروز آن توسط کارشناسان ایمنی این سازمان در دست بررسی می باشد.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...