مهار آتش سوزی انبار مصنوعات چوبی در حاجی آباد

آتش سوزی انبار مصنوعات چوبی در حاجی آباد با تلاش آتش نشانان سه ایستگاه مهار و خاموش شد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، در پی بروز آتش سوزی در یک انبار مصنوعات چوبی در ابتدای روستای حاجی آباد، نگهبان آن با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته و درخواست کمک کرده بود که بلافاصله ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک، نیروهای عملیات ایستگاه های شماره یک و دو از کوی مصطفی خمینی و کوی صنعتی به همراه یک دستگاه خودروی تانکر پشتیبان از ایستگاه شماره ۱۱ کوی الغدیر و خودروی حامل دستگاه های تنفسی را در ساعت ۱۹:۲۵ روز پنجشنبه ۲۸ آذرماه،  به محل حادثه اعزام کرد.

آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش نشانی اراک که در محل حادثه حضور یافته بود در این خصوص اظهار داشت: در محل حادثه یک سوله مملو از مصنوعات چوبی مشاهده می شد که بر اثر بروز آتش سوزی شعله ور شده  و دود از پنجره های آن به بیرون زبانه می کشید و هر لحظه به حجم آتش سوزی افزوده می شد.

وی تصریح کرد: آتش نشانان با قطع جریان برق سوله، پس از تجهیز خود به دستگاه های حفاظت فردی و تنفسی، در میان دود و شعله فراوان خود را به کانون آتش رسانده و با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی آتش نشانی مشغول خاموش کردن آتش شدند.

آقازیارتی در ادامه افزود: نیروهای عملیاتی پس از دو ساعت عملیات نفس گیر موفق شدند شعله های سرکش آتش را مهار و خاموش کرده و از گسترش آتش سوزی و بروز خسارت بیشتر به این انبار جلوگیری به عمل آورند.

وی با اعلام اینکه علت بروز این حادثه توسط کارشناسان این سازمان در دست بررسی است خاطر نشان کرد: آتش نشانان پس از لکه گیری، با استفاده از دستگاه فن فشار قوی مشغول تخلیه دود از داخل انبار شده و اقدام به جداسازی اجناس از یکدیگر کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی در پایان گفت: نیروهای عملیاتی پس از اطمینان از رفع هرگونه خطر احتمالی، محل حادثه را به مالک آن تحویل داده و به ایستگاه های خود بازگشتند.


اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...