مهار آتش سوزی انبار علوفه در شهر کارچان پس از ۵ ساعت عملیات نفس گیر

‍آتش سوزی بامدادی انبار علوفه در شهر کارچان با حضور آتش نشانان سه ایستگاه از اراک و آتش نشانی خیرآباد مهار و خاموش شد و از سرایت به انبار و منازل مسکونی مجاور آن جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، در ساعت ۴:۵۱ دقیقه بامداد روز یکشنبه ۲۵ آبان، شهروندان شهر کارچان طی تماس با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اراک، بروز آتش سوزی در انبار علوفه یکی از اهالی را اطلاع رسانی کرده و از آتش نشانی درخواست کمک کردند که بلافاصله ستاد فرماندهی این سازمان آتش نشانان ایستگاههای شماره ۲، ۱ و ۱۱ را به ترتیب از کوی صنعتی، کوی شهید مصطفی خمینی و کوی الغدیر روانه محل حادثه در جاده تهران نرسیده به پلیس راه کرد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی اراک که در محل حادثه حضور یافته بود در این باره گفت: محل حادثه یک انبار مملو از علوفه کاه و یونجه بود که در بامداد امروز به دلیل نامعلوم دچار آتش سوزی شده بود.

وی با بیان اینکه دود ناشی از این آتش سوزی از فاصله دور قابل مشاهده بود ادامه داد‌: در کنار محل آتش سوزی، منازل مسکونی و انبار علوفه دیگری نیز وجود داشت که هر لحظه امکان سرایت آتش به آنها می رفت و در صورت سرایت آتش، ضمن بروز خسارت های مالی زیاد و نیز به خطر افتادن جان اهالی منزل، عملیات مهار و خاموش سازی آن نیز سخت و دشوار می شد.

معاون عملیات سازمان تصریح کرد: آتش نشانان با تجهیز خود به لوازم حفاظت فردی و دستگاه های تنفسی، به چند گروه تقسیم شده که گروه اول با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی آتش نشانی مشغول مهار و خاموش سازی آتش شدند و گروه های دیگر نیز از قسمت انبار مجاور و منازل اطراف وارد عمل شده و اقدامات لازم در خصوص جلوگیری از سرایت آتش به آنها را انجام دادند.  

وی با اشاره به اینکه نیروهای آتش نشانی خیرآباد نیز در این حادثه حضور مؤثر داشتند، خاطر نشان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با شهرداری اراک، دو دستگاه لودر و چند کامیون به محل حادثه اعزام تا اقدام به جابجایی علوفه ها از محل حادثه نمایند.

وی در پایان گفت: پس از ۵ ساعت عملیات نفس گیر توسط آتش نشانان اراک و خیرآباد، این آتش سوزی به صورت کامل مهار و خاموش شد و نیروهای عملیاتی با اطمینان از عدم وجود هر گونه آتش پنهان به عملیات خود خاتمه داده و به ایستگاه های خود بازگشتند.

گفتنی است؛ این آتش سوزی خسارت های مالی زیادی از خود به جای گذاشت اما خوشبختانه مصدومی در پی نداشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *