مهار آتش سوزی انبار علوفه با تلاش نفسگیر آتش نشانان سه ایستگاه

آتش سوزی گسترده انبار علوفه در روستای محمدیه مهار و خاموش شد و از گسترش و سرایت آن به نقاط دیگر آن جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، با بروز آتش سوزی در یک انبار علوفه در روستای محمدیه، مالک آن طی تماس با سامانه ۱۲۵ از سازمان آتش نشانی درخواست کمک کرد که بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک آتش نشانان ایستگاه های ۲ ، ۴  و ۱۱ را به ترتیب از کوی صنعتی، میدان فراهان و کوی الغدیر در ساعت ۱۵:۱۶ روز یکشنبه ۲۸ مهرماه به محل حادثه اعزام کرد.

افسر آماده عملیات آتش نشانی اراک که در محل حادثه حضور یافته بود در این خصوص گفت: در محل حادثه یک سوله مسقف مملو از علوفه کاه مشاهده می شد که بر اثر حرارت ناشی از عملیات اجرای ایزوگام بر روی بام آن، یونولیت های موجود در سقف کاذب سوله ذوب شده و با ریزش بر روی علوفه ها موجب بروز آتش سوزی شده بود.

وی با اشاره به اینکه در مجاورت این سوله، انبار دیگری نیز وجود داشت افزود: آتش نشانان با رسیدن به محل حادثه، خود را به تجهیزات حفاظت فردی مجهز کرده و به تقسیم شدن به چند گروه، با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی آتش نشانی مشغول مهار و خاموش سازی آتش شدند.

این افسر آماده عملیات ادامه داد: با توجه به گستردگی حریق، از یک دستگاه تراکتور نیز جهت جابجایی علوفه ها و تسهیل در روند خاموش سازی استفاده شد.

وی با اعلام اینکه این حادثه خسارت های مالی زیادی در پی داشت، تصریح کرد: پس از نزدیک به سه ساعت تلاش نفسگیر آتش نشانان، این آتش سوزی مهار و خاموش شد و از سرایت آتش به انبار علوفه مجاور آن و نیز محل نگهداری تعدادی گاو شیرده جلوگیری به عمل آمد.

وی با اعلام اینکه در این حادثه به هیچ کس صدمه ای نرسید، در پایان خاطرنشان کرد: آتش نشانان پس از مهار شعله های آتش و اطمینان از خاموش شدن آن، محل حادثه را به مالک آن تحویل داده و به ایستگاه های خود بازگشتند.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...