مدرسه همیار آتش نشان میزبان ۱۱۲۵ نونهال در دوماه پایانی پاییز ۱۳۹۸

در دو ماه پایانی فصل پاییز، ۱۱۲۵ نونهال از ۳۸ مهد کودک و پیش دبستانی با حضور در مدرسه همیار آتش نشان، اصول اولیه ایمنی را فرا گرفته و با کار آتش نشانان به صورت تئوری و عملی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی، آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش نشانی اراک با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به ضرورت فرهنگ سازی ایمنی در مقاطع پایه و ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی در بین کودکان، مدرسه همیار آتش نشان در آبان و آذرماه سال جاری میزبان ۱۱۲۵ نفر از کودکان مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی بود که نونهالان عزیز با حضور در این مدرسه، ضمن آشنایی با اصول اولیه ایمنی و کار آتش نشانان، به صورت نمادین اقدام به خاموش کردن آتش و عملیات امداد و نجات کردند.

آقازیارتی با اشاره به اهمیت امر آموزش به ویژه از دوران کودکی گفت: کودکان قادر به درک خطرات و حوادثی که اطرافشان اتفاق می افتد نیستند و باید در این زمینه کارهای فرهنگی انجام شود.

 وی با اشاره به اینکه دستگاه های امدادی باید کارهای فرهنگی انجام دهند، افزود: انجام کار در بخش های فرهنگی و آموزشی سرمایه گذاری است و امیدواریم شاهد خروجی خوبی از این مدرسه باشیم چرا که آموزش سبب آگاهی و امنیت بیشتر می شود.

آقازیارتی با بیان اینکه در طراحی این مدرسه سعی کرده ایم فضای شاد و مفرّحی برای کودکان ایجاد کنیم، ادامه داد: هدف از تشکیل این مدرسه این است که در هر خانه یک آتش نشان داشته باشیم و بچه ها بتوانند با آموزش درست در برابر خطرات از خود مراقبت کنند.

رئیس سازمان آتش نشانی اراک تصریح کرد: یکی از مشکلات عدیده ای که سازمان های آتش نشانی با آن مواجه می باشند مزاحمت های تلفنی شماره ۱۲۵ و عدم آشنایی با مخاطرات این کار می باشد که در مدرسه همیار آتش نشان به صورت ویژه به آن پرداخته شده و چگونگی تماس با آتش نشانان و شماره ۱۲۵ و تأکید بر استفاده از آن صرفاً در مواقع بروز حادثه و نیز مراقبت از خود و امنیت در برابر خطرات و حوادث به آنان آموزش داده می شود.

آقازیارتی در پایان با بیان اینکه این کلاس ها به صورت رایگان می باشد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همکاری بسیار خوب این سازمان، شاهد استقبال پرشور مدارس، پیش دبستانی ها، مهدهای کودک، مدارس قرآن در سطح کلانشهر اراک و حتی روستاهای اطراف می باشیم.

گفتنی است از ابتدای شروع به کار این مدرسه، بیش از ۵۰۰۰ کارت همیار آتش نشان برای کودکان بازدید کننده از این مدرسه صادر و به آنها تحویل شده است.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...