قاتل خاموش خوشبختانه حریف مادر و دختر نشد

بی توجهی به اصول ایمنی، مسمومیت با گاز مونواکسید کربن مادر و دختری را در پی داشت اما خوشبختانه به خیر گذشت.

 به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، در پی تماس یکی از شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر بروز علائم مسمومیت با گاز مونواکسید کربن در خود و دخترش، ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک بی درنگ نیروهای عملیات ایستگاه شماره ۵ واقع در کوی رضوی را به محل حادثه در رودکی، ۲۰ متری مطهری، کوچه ۱۰ متری امیرکبیر اعزام کرد.

افسر آماده عملیات سازمان آتش نشانی اراک در این باره گفت: ساعت ۲۰:۲۷ شب گذشته (یکشنبه ۲۱ دی ماه)، خانمی با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی تماس گرفته و با اعلام اینکه دخترش در حمام دچار سرگیجه و بی حالی شده و خود وی نیز احساس سردرد و تهوع دارد از آتش نشانان درخواست کمک کرده بود.

وی ادامه داد: همکاران مرکز فرماندهی آتش نشانی اراک ضمن اعزام آتش نشانان به محل حادثه، با توجه به علائمی که فرد تماس گیرنده اعلام کرده بود، انتشار گاز مونواکسید کربن را محتمل دانسته و راهنمایی های لازم در خصوص اقدامات اولیه، به صورت تلفنی به این شهروند ارائه گردید.

این افسر آماده عملیات افزود: با رسیدن آتش نشانان به محل حادثه مشخص شد در محل سرایداری یک مدرسه، به علت عدم رعایت اصول اولیه در نصب آبگرمکن دیواری، هنگامی که دخترخانم خانواده به حمام رفته بود، گاز مونواکسید کربن در فضا منتشر و با توجه به میل شدید این گاز به رطوبت، باعث ایجاد سرگیجه و بی حالی در وی شده بود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در زمان بروز این حادثه، مادر خانواده در منزل حضور داشت و با مشاهده علائم گازگرفتی بلافاصله آتش نشانی را در جریان گذاشته و درخواست کمک کرده بود و چه بسا در غیر این صورت و عدم حضور وی در منزل شاهد حادثه تلخ و ناگواری بودیم.

وی خاطرنشان کرد: آتش نشانان با بستن شیر اصلی گاز، پنجره ها را برای تهویه هوا باز کرده و دخترخانم این خانواده را که به طور معجزه آسایی از مرگ حتمی نجات یافته بود به عوامل اورژانس که در محل حضور یافته بودند تحویل دادند.

وی در پایان تاکید کرد: شهروندان گرامی در نصب وسایل گازسوز و بخصوص محل اتصال لوله بخاری با دهانه دودکش و دیگر موارد ایمنی، دقت لازم را داشته تا شاهد حوادث تلخ نباشیم.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...