شهدای آتش نشان

در سال ۱۳۹۵ بر اثر حادثه دلخراش آتش سوزی ساختمان پلاسکو تهران، ۱۶ نفر از دلاورمردان جان برکف آتش نشان در راه نجات جان و مال همنوعان خویش، جان شیرین خود را فدا کردند. دیار آفتاب مفتخر است دو تن از این فرشتگان آسمانی از خطه دلاورپرور استان مرکزی می باشند.

شهید بهنام میرزاخانی که متولد شهر اراک بود و در سن ۷ سالگی به همراه خانواده به اسلامشهر تهران مهاجرت کرد. وی اولین شهید این حادثه دلخراش بود که پس از سوختگی شدید و انتقال بیمارستان به درجه رفیع شهادت نائل شد. اعضای بدن او با توجه به داشتن کارت اهدای عضو به بیماران نیازمند اهداء شد.

شهید رضا نظری که تا پایان تحصیلات تکمیلی در اراک بود و پس از قریب به ۶ ماه از حضورش در کنار آتش نشانان تهرانی، همچون ققنوس از آتش پلاسکو به آسمان پر کشید. در ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۵ پیکر وی به اراک منتقل و بر روی دستان مردم قدرشناس اراک تشییع و در کنار شهدای مدافع حرم که همانا آرزویش بود به خاک سپرده شد. خانواده وی ساکن اراک می باشند و در هفتم مهرماه ۱۳۹۸ با موافقت شهردار و اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک، ایستگاه شماره یک سازمان آتش نشانی اراک به نام و تصویر مزین گردید.

لطفا صبرکنید...