شروع هفته ای پر حادثه برای آتش نشانان اراک

آتش نشانان اراک روزهای ابتدایی هفته را با امدادرسانی در بیش از ۲۰ مورد حوادث مختلف آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، آتش نشانان اراک روزهای ابتدایی هفته جاری ( هفته سوم شهریورماه) را با امدادرسانی در بیش از ۲۰ مورد حوادث مختلف آغاز کرده و در تمامی موارد به یاری شهروندان عزیز شتافتند.

صبح روز شنبه ۱۵ شهریور ماه، ساعت ۱۰:۰۲ صبح، سامانه ۱۲۵ این سازمان خبر واژگونی یک دستگاه خودروی پراید دوگانه سوز را دریافت کرد که بلافاصله آتش نشانان ایستگاه شماره ۴  از میدان فراهان به محل حادثه در کنارگذر شمالی اراک اعزام و ضمن ایمن سازی های لازم، از بروز حوادث بعدی و حریق این خوردو جلوگیری کرده و پس از برگرداندن این خودرو به حالت اولیه به مأموریت خود پایان دادند. خوشبختانه این حادثه مصدومی در پی نداشت.

ورود و گیرکردن یک گربه در موتور خودروی سواری در ساعت ۱۹:۳۴ همان روز، آتش نشانان ایستگاه شماره یک واقع در کوی مصطفی خمینی را به محل حادثه در انتهای خیابان جهاد، کوچه حافظ ۳ کشاند که آتش نشانان ایستگاه شماره یک اقدام به زنده گیری و رهاسازی این حیوان بازیگوش نمودند.

بیشترین حوادث روز شنبه ۱۵ شهریور ماه متعلق به آتش سوزی های فضای سبز، جای کشتزار و مراتع بود که در هشت مورد حادثه ای که به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اراک اطلاع رسانی و درخواست کمک شده بود، آتش نشانان این سازمان در ایستگاه های مختلف سطح شهر با حضور در محل بروز آتش سوزی ها اقدام به خاموش سازی آنها کردند.

حوادث روز یکشنبه ۱۶ شهریور ماه با به صدا درآمدن آژیر دستگاه اعلام حریق یک ساختمان اداری در ساعت ۴:۴۹ بامداد آغاز شد که با حضور نیروهای عملیاتی ایستگاه شماره ۴ آتشی که در سقف کاذب این ساختمان رخ داده و باعث متصاعد شدن دود زیاد شده بود جلوگیری شد و قبل از گسترش آن، آتش سوزی مهار و خاموش شد.

ورود دو حلقه مار به منزل مسکونی در این روز در دو منطقه مختلف شهر در ساعات صبح و عصر، باعث نگرانی و اضطراب شهروندان ساکن در این منازل شده بود که آتش نشانان ایستگاه های ۵ و ۹ با استفاده از تجهیزات مخصوص اقدام به زنده گیری مارها و رهاسازی آنها در طبیعت کرده و به نگرانی شهروندان خاتمه دادند.

در ساعت ۲۱:۱۳ نشت گاز از یک خودروی پراید دوگانه سوز LPG و عدم کنترل آن توسط راننده، ناجیان ایستگاه شماره سه را به محل حادثه کشاند که با سرعت عمل آتش نشانان و قطع جریان گاز این خودرو، از بروز انفجار و حوادث بعدی جلوگیری به عمل آمد.

گرفتار شدن افراد در کابین های آسانسور از آن دست حوادثی است که میتوان گفت هر روز آتش نشانان با آن دست و پنجه نرم می کنند. در ساعت ۲۱:۳۱ روز یکشنبه بر اثر بی احتیاطی یک خانواده و سوار شدن بیش از ظرفیت آسانسور، در داخل آن گرفتار شده بودند که آتش نشانان با حضور در محل حادثه و تراز کردن کابین آسانسور در یکی از طبقات، اقدام به نجات افراد کردند.

با تماس اهالی یک مجتمع مسکونی با سامانه ۱۲۵ در ساعت ۲۲:۱۵ و درخواست کمک از آتش نشانی جهت نجات یک گربه که در قسمت بالای کابین آسانسور گرفتار شده بود، آتش نشانان ایستگاه شماره ۸  راهی محل حادثه شده و با ابزار مخصوص این حیوان زبان بسته را زنده گیری و رهاسازی کردند.

آتش سوزی ضایعات در حیاط یک منزل مخروبه و احتمال سرایت به منازل اطراف آن آخرین حادثه روز یکشنبه بود که توسط آتش نشانان ایستگاه شماره ۷ امدادرسانی و با خاموش سازی آن به وسیله چند رشته لوله آبدهی آتش نشانی از گسترش آن جلوگیری به عمل آمد.

در آغازین دقایق روز دوشنبه ۱۷ شهریورماه مقارن با ۵۰ دقیقه بامداد، شماره تلفن دریافت اخبار حوادث آتش نشانی اراک، خبر بروز آتش سوزی در یکی از واحدهای یک مجتمع مسکونی در کوی صنعتی، منطقه۶ را دریافت کرد و بلافاصله ستاد فرماندهی این سازمان زنگ ایستگاه شماره دو را به صدا درآورد و آتش نشانان ایستگاه شماره دو به محل حادثه اعزام شدند و آتش سوزی که در آشپزخانه واحد مسکونی در طبقه رخ داده بود را خاموش و دود زیاد ناشی از آن را با استفاده از دستگاه تهویه دود تخلیه کردند.

در دقایقی که آتش نشانان ایستگاه شماره دو مشغول مهار آتش سوزی منزل مسکونی بودند، در نقطه دیگر شهر یک دستگاه خودروی دوگانه سوز دچار آتش سوزی شده بود که این حادثه توسط نیروهای عملیاتی ایستگاه شماره یک امدادرسانی و آتشی که تمام خودرو را در بر گرفته بود با استفاده از تجهیزات مخصوص مهار و خاموش شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *