ساخت مواد محترقه دست ساز در اراک توسط سه نوجوان حادثه آفرید

انفجار مواد محترقه در حال ساخت توسط سه نوجوان در اراک، موجب سوختگی شدید دو نوجوان و تخریب شیشه ها و دیوارهای منزل شد.

به گزارش روابط عمومی، آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت:  در ساعت ۱۵:۳۶ عصر روز سه شنبه ۱۳ اسفندماه پس از تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی و اعلام خبر این حادثه، ستاد فرماندهی این سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های شماره یک (کوی مصطفی خمینی) و شش ( خیابان محسنی) سازمان را به محل حادثه در خیابان ادبجو، مقابل کوچه غزنوی اعزام کرد.

وی ادامه داد : آتش‌نشانان با رسیدن به محل حادثه اقدام به قطع جریان برق و گاز ساختمان کرده و با ایمن‌سازی محل، سه نوجوانی که در حال ساخت و تهیه مواد محترقه چهارشنبه آخر سال بودند و بر اثر انفجار آن دو نفر از آنها به شدت مصدوم و دچار سوختگی شده بودند را با احتیاط کامل از ساختمان خارج کرده و برای انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری اراک با اشاره به اینکه این منزل قدیمی ساز و تیرچوبی بود، افزود: نیروهای عملیاتی پس از ایمن سازی محل حادثه و جلوگیری از ریزش سقف منزل، با تخلیه کامل باقیمانده مواد محترقه از ساختمان، محل حادثه را تحویل عوامل انتظامی داده و به مأموریت خود پایان دادند.

وی تاکید کرد: شهروندان در ایام پایانی سال در صورت بروز رفتار مشکوک همسایگان و بخصوص نوجوانان در انبار کردن و ساخت مواد محترقه، موضوع را به سامانه ۱۲۵ اطلاع دهند تا از وقوع چنین حوادث ناگواری جلوگیری شود.

آقازیارتی در پایان خاطرنشان کرد: با نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال و روز های پایانی سال، والدین بایستی با در نظر گرفتن خطرات این گونه مواد، از خرید و تهیه آن در هر مقدار برای فرزندان خودداری کنند و در این مدت بیشتر مراقب کودکان و بویژه نوجوانان باشند تا شاهد تکرار چنین حوادث‌ دلخراشی نباشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *