سرآتش نشان دوم مجید صدیقی

اهداف مشترک روابط عمومی‌ها:

۱- حاکمیت حسن تفاهم در ارتباطات داخلی و خارجی: با عنایت به این نکته اساسی، اتخاذ هر گونه تصمیم ابتدا باید در داخل سازمان بر جایگاه منطقی خود بنشیند تا بتوان آن را در برون از سازمان ارائه داد.

۲- تقویت ارتباطات داخلی: مسئولان و دست اندرکاران روابط عمومی‌ها از طریق انتشار بولتن، برگزاری دیدارهای عمومی با مسئولان رده بالای سازمان، بر پایی نمایشگاه‌ها، مراسم و جشن‌ها و بهره‌گیری از هر امکان دیگر در تقویت ارتباطات داخلی می‌کوشند.

۳- تقویت ارتباطات خارجی: روابط عمومی‌ها پس از تقویت ارتباطات داخلی به توسعه و گسترش ارتباطات خارجی می‌پردازند که در این قسمت از وسایل ارتباط جمعی استفاده‌های بهینه می‌شود.

 نقش روابط عمومی سازمان:

 نقش روابط عمومی به عنوان یک حوزه و در یک نگاه کلی‌تر به عنوان یک رسانه پویا ایجاد پل ارتباطی بین مردم و مجموعه سازمان است. ارتباط با رسانه‌های گروهی از جمله صدا و سیما و نشریات کشور از طریق اطلاع رسانی به موقع و صحیح به منظور ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی جامعه و نیز آگاهی مردم از چگونگی خطرات و رعایت اصول ایمنی (هشدارها و ایمنی‌ها) زمینه‌های کاهش آتش‌سوزی و حوادث را مهیا ساخته است و با همه رسانه‌های گروهی بدون هیچ گونه تأخیری همکاری و هم یاری می‌کند، بطوریکه همه روزه اخبار آتش‌سوزی و حوادث دیگر، همچنین گزارش‏های کارشناسی همراه با توصیه‌های ایمنی در روزنامه‌ها و نشریات صفحات خاصی را به خود اختصاص داده و به این ترتیب حضور مؤثر و مفید خود را مقبول ساخته است.

اهم فعالیت‌های روابط عمومی سازمان:

 • ایجاد و توسعه پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی با عنوان www.arak125.ir حاوی مجموعه ارزنده‌ای از اطلاعات سازمانی، توصیه‌های ایمنی، مقالات علمی و معرفی واحدهای عملیاتی و ایستگاهی همراه با ارائه اخبار حوادث روزانه و گزارش‌های تصویری.

 • جمع‌آوری خاطرات ارزنده آتش‌نشانان برای ‌نگارش و انشار آن.

 • چاپ و انتشار کتاب‌ های ایمنی و هدایای آموزشی-تبلیغاتی ویژه کودکان و نوجوانان.

 • تولید و پخش فیلم‌های انیمیشن با موضوع آتش‌نشانی و با هدف ارتقاء فرهنگ ایمنی جامعه.

 • هماهنگی برای برگزاری همایش‌های مختلف با موضوعات تخصصی نظیر “خطرات گازگرفتگی”.

 • تعامل و برقراری ارتباط با رسانه‌های نوشتاری و صدا و سیما.

 • ارسال پیام کوتاه برای اطلاع رسانی فوری در خصوص تیتر مهم ترین خبرهای حوادث به خبرنگاران.

  تشکیل ستاد خبری در روابط عمومی برای ارسال فوری گزارش‌های خبری درباره آتش‌سوزی‌ها و حوادث بر روی پایگاه خبری ۱۲۵.

 • بزرگداشت ۷ مهر(روز آتش‌نشان) با اجرای برنامه‌های متنوع همچون رژه ناوگان خودرویی، برپایی نمایشگاهها، تبلیغات گسترده شهری و رسانه ای، ساخت و پخش فیلم، برگزاری مراسم ویژه با حضور خانواده محترم کارکنان.

حضور در نمایشگاه‌های مختلف:

 • پخش زیرنویس از شبکه‌ تلویزیونی استانی به مناسبت‌های مختلف و با موضوعات متعدد از جمله گازگرفتگی، استقبال از بهار، چهارشنبه سوری و…

 • برگزاری نشست‌های مطبوعاتی با دعوت از خبرنگاران و اصحاب رسانه برای تشریح برنامه‌ها و سیاست‌های سازمانی.

 • تهیه پوستر‌های توصیه‌های ایمنی و بنرهای تبلیغاتی و نصب آن در بیل بوردهای ایستگاه‌ها و سطح شهر بمنظور ارتقاء دانش ایمنی شهروندان.

آدرس

کوی شهید مصطفی خمینی – بلوار سرسبز – ابتدای خیابان آتشنشان
کد پستی : ۳۸۱۸۱۴۵۶۵۱

تلفن

روابط عمومی : ۳۳۴۲۵۱۱۸

ایمیل

روابط عمومی  :  info@arak125.ir
مدیر عامل  :  modir@arak125.ir
امور مالی  :  modir@arak125.ir