در آستانه هفتم مهرماه روز ملی آتش نشانی و ایمنی صورت پذیرفت

مهندس آقازاده استاندار مرکزی به همراه مهندس شفیعی شهردار کلانشهر اراک در ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک حضور یافته و با اهدای گل به آتش نشانان، روز ملی آتش نشانی و ایمنی را به جان برکفان آتش نشانی اراک تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک، صبح روز یکشنبه ششم مهرماه و در آستانه فرارسیدن روز ملی آتش نشانی و ایمنی، مهندس آقازاده استاندار مرکزی به همراه مهندس شفیعی شهردار کلانشهر اراک و دکتر بختیاری فرماندار شهرستان اراک و جمعی از مدیران استانداری مرکزی در ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک حضور یافتند و ضمن اهدای گل به دلاورمردان آتش نشانی اراک، این روز به این عزیزان تبریک گفتند.

مهندس آقازاده ضمن تبریک روز آتش نشان اظهار داشت: سختی شغل آتش نشانی را جز با عشق به همنوع و امید به نجات جان انسان ها نمی توان تحمل نکرد چرا که در زمان بروز آتش سوزی و حوادث، همه از محل حادثه می گریزند اما آتش نشانان به دل حادثه می زنند تا امید و زندگی را به همنوعان خود ارزانی کنند.

وی افزود: روز آتش نشانی و ایمنی بهانه ای است تا قدردان زحمات و تلاش های آتش نشانان عزیز باشیم و در آستانه این روز در جمع تلاشگران و ناجیان آب و آتش حضور یافتیم تا ضمن خسته نباشید، زحمات این عزیزان را ارج نهیم.

استاندار مرکزی در ادامه تصریح کرد: از توجه ویژه جناب آقای شفیعی شهردار اراک که در طول تصدی مدیریت شهری عنایت ویژه ای به مجموعه سازمان آتش نشانی اراک داشته و تجهیزات حفاظت فردی و لباس عملیاتی مناسب برای آتش نشانان تهیه نموده اند تشکر می نمایم.

مهندس آقازاده با بیان این نکته که بنده علاقه زیادی به آتش نشانان دارم افزود: خوشبختانه در رأس مدیریت سازمان آتش نشانی اراک فردی دلسوز، متعهد و البته متخصص وجود دارد و در چند سال اخیر این سازمان پویایی و نشاط بیشتری به خود گرفته است که جا دارد از تلاش های بی شائبه جناب آقای آقازیارتی در راه خدمت به شهر و شهروندان تقدیر گردد.

وی در پایان با اشاره به آمار حوادث در شهر اراک در طول یکسال گذشته خاطر نشان کرد: آماری که ارائه شد نشان دهنده حجم قابل توجه آتش سوزی و حوادثی است که آتش نشانان اراک امدادرسانی می کنند که با توجه به نیروی انسانی و تجهیزات موجود در این سازمان کاری بزرگ است که بنده به نوبه خودم از جان فشانی های این عزیزان تشکر می نمایم.

مهندس شفیعی شهردار کلانشهر اراک ضمن خیر مقدم به جناب آقای استاندار گفت: سازمان آتش نشانی اراک جدای فعالیت های عملیاتی و امدادرسانی در حوادث و آتش سوزی ها، در زمینه پیشگیری و مباحث مقررات ملی ساختمان در خصوص جلوگیری از حریق از سازمان های پیشرو در سطح کشور می باشد که خوشبختانه با اقدامات آموزشی و پیشگیرانه این سازمان شاهد کاهش آمار آتش سوزی ها در ساختمان ها می باشیم.

وی افزود: در سال جاری با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال، ۱۶۰ دست لباس عملیاتی برای تمامی آتش نشانان تهیه شد و اکنون تمامی آتش نشانان اراک به کاپشن شلوار عملیاتی مجهز شده اند. همچنین برای اولین در استان مرکزی هود یا مقنعه آتش نشانی برای این عزیزان خریداری شد تا در زمان آتش سوزی ها از آسیب آتش در امان باشند.

در این بازدید آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش نشانی اراک با عرض خیرمقدم به مهندس آقازاده و همراهان ایشان و اظهار خرسندی از حضور بالاترین مقام اجرایی استان در جمع آتش نشانان مرکز استان مرکزی به مناسبت روز ملی آتش نشانی و ایمنی، این حضور را مایه دلگرمی و امید برای آتش نشانان دانست و از لطف و محبت جناب آقای استاندار به مجموعه آتش نشانی تقدیر کرد و گزارش مفصلی از عملکرد آتش نشانان در طول یکسال گذشته و نیز برنامه های آینده سازمان آتش نشانی اراک ارائه کرد.

در این بازدید که به مدت دو ساعت طول کشید، نیروهای جدیدالورود سازمان آتش نشانی اراک که دوره آموزشی خود را به پایان رسانده اند در حضور استاندار مرکزی و هیئت همراه، گوشه ای از عملیات های مختلفی که آتش نشانان در طول خدمت خود با آن سر و کار دارند به نمایش گذاشتند.

در پایان این بازدید مهندس آقازاده با حضور در مرکز پیام ستاد فرماندهی سازمان، از طریق پیام رادیویی پیشاپیش فرارسیدن روز آتش نشان را به تمامی همکاران عملیاتی در ایستگاه های یازده گانه سازمان آتش نشانی اراک تبریک گفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *