نجات مرد ۳۶ ساله از عمق ۲۰ متری چاه

نجاتگران آتش نشانی اراک مرد ۳۶ ساله ای را که به عمق یک چاه حدودا ۲۰ متری در روستای حاجی آباد سقوط کرده بود نجات دادند.

 به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، ساعت ۶:۳۴  صبح امروز ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک پس از دریافت خبر سقوط مردی به داخل چاه در روستای حاجی آباد توسط عوامل انتظامی، بلافاصله زنگ ایستگاه ۱۲۰ از شهر صنعتی را به صدا درآورد و نیروهای عملیات را به همراه تیم نجات ۱۲۳ به سوی روستای حاجی آباد در محور اراک – قم اعزام کرد.

مدیر منطقه یک عملیات آتش نشانی حاضر در محل درباره این حادثه گفت: داخل زمین کشاورزی یک حلقه چاه به عمق حدود ۲۰ متر وجود داشت که مردی حدود ۳۶ ساله به دلیل نامعلوم هنگام عبور به درون آن سقوط کرده بود و توانایی خروج از آن را نداشت.

وی با اشاره به اینکه عوامل انتظامی در حال گشت زدن متوجه ناله های این فرد شده که بلافاصله از آتش نشانی درخواست کمک کرده بودند افزود: با توجه به عمق چاه نیروهای عملیات درخواست حضور عوامل اورژانس را اعلام کرده و سپس با برپایی تجهیزات تخصصی نجات و سه پایه چاه در محل به سرعت مشغول عملیات شدند.

این مدیر منطقه عملیات تصریح کرد: یکی از نجاتگران آتش نشانا پس از ورود به داخل چاه و فیکس کردن مصدوم برای انتقال به سطح زمین، با رعایت موارد ایمنی وی را که دچار صدماتی نیز شده بود به سطح زمین منتقل و برای انجام معاینات اولیه و اعزام به مراکز درمانی تحویل تیم پزشکی حاضر دادند.

وی در پایان گفت: پس از اتمام عملیات، آتش نشانان با ایمن سازی دهانه چاه و پوشاندن آن برای جلوگیری از حوادث احتمالی بعدی و نیز ارائه تذکرات لازم ایمنی به اهالی حاضر در محل، به ایستگاه بازگشتند.

مرگ مرد میانسال در اعماق چاه ۵۰ متری

گرفتار شدن یک مرد میانسال در عمق چاه ۵۰ متری، مرگ وی را به همراه داشت.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، در پی بروز حادثه گرفتار شدن یک مرد میانسال در اعماق یک چاه و تماس عوامل انتظامی با سامانه ۱۲۵ و درخواست کمک جهت نجات وی، ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک بی درنگ ساعت ۱۸:۰۲ عصر روز گذشته آتش نشانان ایستگاه شماره ۲ از کوی صنعتی را به همراه تیم نجات ۱۲۱ به محل حادثه در روستای حاجی آباد اعزام کرد.

مدیر منطقه یک عملیات آتش نشانی اراک که در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت: به گفته عوامل انتظامی حاضر در محل، در پی ناپدید شدن یک مرد میانسال از اتباع افغانی و نگرانی خانواده وی، پس از تحقیقات مشخص شد که وی به علت نامعلوم وارد چاهی در اطراف روستای حاجی آباد به عمق ۵۰ متر شده و با توجه به عدم امکان برقراری تماس هیچگونه اطلاعی از سلامت وی در دسترس نیست.

وی افزود: آتش نشانان پس از بررسی محل حادثه، اقدام به نصب علائم هشدار دهنده در محل و تیم نجات نیز کارگاه نجات را بر روی دهانه چاه برپا کردند.

این مدیر منطقه عملیات تصریح کرد: آتش نشانان با استفاده از ابزار مخصوص، با رعایت اصول ایمنی وارد چاه شدند و با تلاش فراوان پیکر بی جان این مرد را از چاه خارج کردند و امدادگران اورژانس حاضر در محل پس از معاینات پزشکی، مرگ وی را اعلام کردند.

وی افزود: آتش نشانان پس از تحویل جسد وی به عوامل انتظامی حاضر در صحنه و ارائه تذکرات ایمنی به دیگر کارگران به ماموریت خود پایان دادند.

نجات کارگر چاهکن از عمق ۱۰ متری چاه در حیاط منزل مسکونی

کارگری که در حین کار به عمق ۱۰ متری چاه در حیاط یک منزل مسکونی سقوط کرده بود، با تلاش آتش نشانان از عمق چاه زنده بیرون آورده شد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، وقوع این حادثه ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه عصر روز گذشته (۲۹ اردیبهشت) به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که بلافاصله آتش نشانان ایستگاه شماره ۸ و گروه امداد و نجات ۱۰۳ به محل حادثه واقع در خیابان شریعتی، کوچه نهضت یک رهسپار شدند.

افسر آماده عملیات سازمان آتش نشانی اراک در خصوص چگونگی وقوع این حادثه گفت: محل حادثه یک منزل قدیمی یک طبقه بود که در حیاط آن جهت انجام آزمایش خاک اقدام به حفر چاه نموده بودند.

وی اضافه کرد: کارگری که مشغول حفر چاه بود به علت نامعلوم به عمق چاه که حدود ۱۰ متر بود سقوط کرده و در همان جا مصدوم و گرفتار شده بود.

این افسر آماده عملیات تصریح کرد: آتش نشانان با توجه به احتمال ریزش دیواره چاه، ابتدا ایمن سازی های لازم را انجام دادند و پس از ایجاد کارگاه نجات و قراردادن سه پایه چاه بر روی دهانه آن، یکی از نجاتگران را با تجهیزات کامل به عمق چاه فرستادند.

وی افزود: این نجاتگر آتش نشان با احتیاط کامل و با همکاری سایر نیرو های عملیاتی، در حالی که هر آن ممکن بود دیواره چاه ریزش کند، به پایین چاه رفته و این شخص را از عمق چاه به روی زمین منتقل کردند.

وی پایان این عملیات را ۱۸:۵۵ دقیقه همان روز اعلام و خاطرنشان کرد: با توجه به مصدومیت این مرد میانسال از ناحیه گردن و کمر، آتش نشانان با استفاده از برانکارد تخصصی، وی را جهت انتقال به بیمارستان در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند.