برخورد ۴ دستگاه خودروی باری در جاده تره بار، پنج کشته و مصدوم بر جای گذاشت

نجاتگران آتش نشانی اراک سه مصدومی که بر اثر برخورد چهار دستگاه خودروی باری سبک در اتاقک خودروها گرفتار شده بودند را نجات داده و دو فوتی این حادثه را نیز از لابه لای آهن پاره های آنها خارج کردند.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، با تماس رانندگان خودروهای عبوری با سامانه ۱۲۵ در ساعت ۸:۳۵ صبح امروز (چهارشنبه ۲۲ اردیبشهت ماه) مبنی بر بروز حادثه رانندگی در جاده تره بار و اعلام اینکه سرنشینان خودروها در اتاقک آنها گرفتار شده اند، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک بی درنگ زنگ ایستگاه های ۱۰۰(شهید نظری)، ۱۴۰ و ۲۲۰ را به ترتیب از کوی شهید مصطفی خمینی، میدان فراهان و کوی الغدیر به صدا درآورد و تیم های نجات این ایستگاه ها به سوی محل بروز حادثه در جاده تره بار رهسپار شدند.

مدیر منطقه دو عملیات سازمان آتش نشانی اراک که در محل حادثه حضور یافته بود درباره این حادثه گفت: چهار دستگاه خودرو ( دو دستگاه نیسان، یک دستگاه وانت پیکان و یک دستگاه وانت پراید) که همگی نیز حامل بار بودند به علت نامعلوم با یکدیگر به برخورد کرده و شدت آن به حدی بود که اتاقک آنها در هم پیچیده شده بود.

وی با اشاره به اینکه تمامی سرنشینان خودروها در درون اتاقک آنها محبوس و گرفتار شده بودند، افزود: با توجه به شرایط موجود در صحنه حادثه، نجاتگران آتش نشان به چند گروه تقسیم شده و ضمن ایمن سازی محل حادثه جهت جلوگیری از بروز حوادث احتمالی، هر یک از تیم های نجات با استفاده از تجهیزات مخصوص و ست هیدرولیک امداد و نجات اقدام به برش بدنه خودروها کرده و عملیات نجات افراد گرفتار را با سرعت و دقت عمل بالا آغاز کردند.

این مدیر منطقه عملیات آتش نشانی اراک تصریح کرد: ناجیان آتش نشان پس از تلاش فراوان تمامی پنج نفر سرنشین را از درون اتاقک های در هم پیچیده خودروها خارج کرده و برای معاینه به همکاران اورژانس حاضر در محل تحویل دادند.

وی در پایان گفت: پس از معاینه پزشکی، متأسفانه فوت دو نفر از آنها تأیید و سه نفر دیگر جهت مداوا به بیمارستان منتقل شدند و نیروهای عملیاتی نیز با ایمن سازی محل حادثه و جابجایی خودروها به حاشیه امن جاده و تحویل محل به عوامل انتظامی به مأموریت خود پایان داده و به ایستگاه بازگشتند.

 گفتنی است؛ علت بروز این حادثه  توسط عوامل راهور در دست بررسی می باشد.

سه مصدوم در برخورد بامدادی دو دستگاه خودروی سواری

برخورد شدید بامدادی دو دستگاه خودروی سواری با یکدیگر و گرفتار شدن سه نفر در یکی از خودروها، نجاتگران آتش نشان را روانه محل حادثه کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، در پی تماس رانندگان خودرو های عبوری با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی حادثه تصادف، ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک، آتش‌نشانان ایستگاه‌ شماره دو از کوی صنعتی را ساعت ۵۱ دقیقه بامداد روز شنبه ۱۰ آبانه بی‌درنگ روانه محل حادثه در جاده خمین، جاده حسین آباد بغدادی کرد.

فرمانده نجاتگران اعزامی به محل حادثه در این باره گفت: به محض رسیدن به محل حادثه مشاهده شد که دو دستگاه خودروی سواری پراید به علت نامعلوم از روبرو با یکدیگر به شدت برخورد کرده بودند.

وی ادامه داد: در پی این حادثه راننده و دو نفر سرنشین یکی از خودروها در داخل اتاقک گرفتار شده و به شدت مصدوم شده بودند اما راننده خودروی دیگر قبل هر چند مصدوم شده بود اما از داخل خودرو خارج شده بود.

این فرمانده آتش نشانی تصریح کرد: آتش‌نشانان بی‌درنگ با اجرای عملیات ایمن‌سازی و قطع جریان برق خودروها، از بروز حادثه و خطرات احتمالی و نشت بنزین آنها جلوگیری کرده و با استفاده از تجهیزات مخصوص و ست هیدرلیک امداد و نجات اقدام به برش قسمتی از بدنه خودرو کرده و هر سه مصدوم این حادثه را با احتیاط کامل از اتاقک خودرو خارج کردند.

وی با اعلام اینکه علت این حادثه توسط عوامل راهور در دست بررسی است، در پایان خاطرنشان کرد: آتش نشانان با تحویل مصدومین حادثه به نیروهای اورژانس، پس از ایمن سازی کامل محل حادثه و انتقال خودرو های آسیب دیده به محل امن و تحویل محل به عوامل راهور به ماموریت خود پایان دادند.

برخورد مرگبار پیکان و پراید در جاده فراهان

برخورد شدید دو دستگاه خودروی سواری پیکان و پراید در جاده ی فراهان، ۵ کشته و سه مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، حوالی ساعت ۱۷:۲۷ عصر روز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت زمانی که ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک زنگ ایستگاه شماره ۴ واقع در میدان فراهان را به صدا درآورد، آتش نشانان به همراه تیم نجات ۱۴۳ به محل حادثه در جاده ی فراهان، تقاطع جاده حرآباد اعزام شدند.

افسر آماده عملیات حاضر در محل حادثه در این باره گفت: در این حادثه یک دستگاه سواری پیکان از روبرو با یک خودروی پراید برخورد کرده و شدت این تصادف به حدی بود که هر دو خودرو به آهن پاره ای تبدیل شده بودند.

وی تصریح کرد: آتش نشانان پس از رسیدن به محل حادثه، بلافاصله به ایمن سازی مشغول شدند و همزمان عملیات نجات سرنشینان هر دو خودرو را که در داخل وسایل نقلیه ی خود محبوس شده بودند آغاز کردند.

وی افزود: نجاتگران با استفاده از تجهیزات و ست هیدرولیک امداد و نجات، اقدام به برش قسمت‌هایی از بدنه ی خودروها کرده و  مصدومین و محبوسین را خارج و برای معاینه تحویل عوامل اورژانس دادند.

این افسر آماده عملیات آتش نشانی ادامه داد: متاسفانه پس از انجام معاینات اولیه مرگ ۴ نفر از آنها بر اثر شدت جراحات وارده تایید و ۴ مصدوم دیگر نیز برای ادامه ی مداوا به بیمارستان منتقل شدند که بر یک نفر دیگر آنها به گفته عوامل اورژانس در راه انتقال به بیمارستان جان داد.

گفتنی است: آتش نشانان پس از حضور عوامل راهور، انتقال خودروها به حاشیه ی جاده و حمل خودروها با جرثقیل برای انتقال به پارکینگ شستشوی محل و تحویل فوتی های حادثه به عوامل آرامستان، به عملیات خود پایان دادند.