سه مصدوم در برخورد بامدادی دو دستگاه خودروی سواری

برخورد شدید بامدادی دو دستگاه خودروی سواری با یکدیگر و گرفتار شدن سه نفر در یکی از خودروها، نجاتگران آتش نشان را روانه محل حادثه کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ۱۲۵، در پی تماس رانندگان خودرو های عبوری با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی حادثه تصادف، ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک، آتش‌نشانان ایستگاه‌ شماره دو از کوی صنعتی را ساعت ۵۱ دقیقه بامداد روز شنبه ۱۰ آبانه بی‌درنگ روانه محل حادثه در جاده خمین، جاده حسین آباد بغدادی کرد.

فرمانده نجاتگران اعزامی به محل حادثه در این باره گفت: به محض رسیدن به محل حادثه مشاهده شد که دو دستگاه خودروی سواری پراید به علت نامعلوم از روبرو با یکدیگر به شدت برخورد کرده بودند.

وی ادامه داد: در پی این حادثه راننده و دو نفر سرنشین یکی از خودروها در داخل اتاقک گرفتار شده و به شدت مصدوم شده بودند اما راننده خودروی دیگر قبل هر چند مصدوم شده بود اما از داخل خودرو خارج شده بود.

این فرمانده آتش نشانی تصریح کرد: آتش‌نشانان بی‌درنگ با اجرای عملیات ایمن‌سازی و قطع جریان برق خودروها، از بروز حادثه و خطرات احتمالی و نشت بنزین آنها جلوگیری کرده و با استفاده از تجهیزات مخصوص و ست هیدرلیک امداد و نجات اقدام به برش قسمتی از بدنه خودرو کرده و هر سه مصدوم این حادثه را با احتیاط کامل از اتاقک خودرو خارج کردند.

وی با اعلام اینکه علت این حادثه توسط عوامل راهور در دست بررسی است، در پایان خاطرنشان کرد: آتش نشانان با تحویل مصدومین حادثه به نیروهای اورژانس، پس از ایمن سازی کامل محل حادثه و انتقال خودرو های آسیب دیده به محل امن و تحویل محل به عوامل راهور به ماموریت خود پایان دادند.

برخورد مرگبار پیکان و پراید در جاده فراهان

برخورد شدید دو دستگاه خودروی سواری پیکان و پراید در جاده ی فراهان، ۵ کشته و سه مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، حوالی ساعت ۱۷:۲۷ عصر روز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت زمانی که ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک زنگ ایستگاه شماره ۴ واقع در میدان فراهان را به صدا درآورد، آتش نشانان به همراه تیم نجات ۱۴۳ به محل حادثه در جاده ی فراهان، تقاطع جاده حرآباد اعزام شدند.

افسر آماده عملیات حاضر در محل حادثه در این باره گفت: در این حادثه یک دستگاه سواری پیکان از روبرو با یک خودروی پراید برخورد کرده و شدت این تصادف به حدی بود که هر دو خودرو به آهن پاره ای تبدیل شده بودند.

وی تصریح کرد: آتش نشانان پس از رسیدن به محل حادثه، بلافاصله به ایمن سازی مشغول شدند و همزمان عملیات نجات سرنشینان هر دو خودرو را که در داخل وسایل نقلیه ی خود محبوس شده بودند آغاز کردند.

وی افزود: نجاتگران با استفاده از تجهیزات و ست هیدرولیک امداد و نجات، اقدام به برش قسمت‌هایی از بدنه ی خودروها کرده و  مصدومین و محبوسین را خارج و برای معاینه تحویل عوامل اورژانس دادند.

این افسر آماده عملیات آتش نشانی ادامه داد: متاسفانه پس از انجام معاینات اولیه مرگ ۴ نفر از آنها بر اثر شدت جراحات وارده تایید و ۴ مصدوم دیگر نیز برای ادامه ی مداوا به بیمارستان منتقل شدند که بر یک نفر دیگر آنها به گفته عوامل اورژانس در راه انتقال به بیمارستان جان داد.

گفتنی است: آتش نشانان پس از حضور عوامل راهور، انتقال خودروها به حاشیه ی جاده و حمل خودروها با جرثقیل برای انتقال به پارکینگ شستشوی محل و تحویل فوتی های حادثه به عوامل آرامستان، به عملیات خود پایان دادند.

نجات راننده گرفتار در اتاقک خودروی خاور واژگون

راننده یک دستگاه خودروی خاور که بر اثر واژگونی در اتاقک آن گرفتار شده بود توسط نجاتگران آتش نشان نجات یافت.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، در پی واژگونی یک دستگاه خودروی خاور با بار تخم مرغ در جاده ی، حد فاصل روستای ایبک آباد و مشهد میقان  و تماس رانندگان خودروهای عبوری با سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک ساعت ۱۹:۳۱ روز گذشته (یکشنبه ۱۴ اردیبهشت) صدای زنگ ایستگاه شماره ۴ واقع در میدان فراهان را به صدا درآورد و آتش نشانان به همراه تیم نجات عازم محل حادثه شدند.

فرمانده نجاتگران حاضر در محل حادثه در این باره گفت: یک دستگاه خودروی خاور حامل تخم مرغ در مسیر جاده در حال حرکت بود که به دلیل نامعلوم واژگون شده و در پی این جریان، راننده آن درون اتاقک خودرو گرفتار و مصدوم شده بود.

وی افزود: نیروهای عملیات بلافاصله همزمان با قطع برق خودر و و جلوگیری از نشت سوخت آن اقدام به چیدن علائم هشدار دهنده ی ترافیکی برای جلوگیری از تصادفات احتمالی بعدی در جاده کردند و با استفاده از ست هیدرولیک امداد و نجات، قسمتی از اتاقک خودرو را برش داده و  راننده ی گرفتار را از اتاقک خودرو خارج کردند.

وی تصریح کرد: این راننده که به شدت دچار آسیب دیدگی شده بود تحویل عوامل اورژانس برای انتقال به مراکز درمانی شد و خودروی واژگون نیز با همکاری عوامل راهور به حالت اولیه درآمده و برای سیر مراحل قانونی تحویل عوامل انتظامی شد.

آتش نشانان پس از شستشوی سطح جاده و ایمن سازی محل حادثه به ماموریت خود پایان دادند.