تمهیدات سازمان آتش نشانی اراک در ستاد فرماندهی، ایستگاه ها و ناوگان خودرویی برای پیشگیری از شیوع کرونا

تمامی ایستگاه ها، ستاد فرماندهی و ناوگان خودروئی سازمان آتش نشانی اراک به طور مرتب ضد عفونی می شود.

به گزارش روابط عمومی، آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان و خدمات ایمنی شهرداری اراک با اعلام این مطلب افزود: در راستای حفظ سلامت آتش نشانان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از سوی این سازمان تصمیمات جدی و لازم اخذ شده است تا علاوه بر ضد عفونی ایستگاه ها و خودروهای عملیات آتش نشانی، تمامی تجهیزات آتش نشانی که به طور مشترک توسط آتش نشانان در عملیات ها استفاده می شود، پس از بازگشت به ایستگاه ها بلافاصله ضد عفونی شوند.

وی در این خصوص گفت: سازمان آتش‌نشانی اراک همواره در طول سال در ایستگاه ها نظافت روزانه دارند و حتی یک روز در هفته را به تمیز و ضد عفونی کردن ایستگاه‌های آتش‌نشانی اختصاص ‌داده است؛ به نحوی که نیروهای آتش نشانی در روزهای جمعه، محوطه، خودرو ها و نیز ایستگاه‌های خود را به طور کامل تمیز و پاکسازی می‌کنند.

آقازیارتی تصریح کرد:‌ اما در روز های اخیر و به دنبال شیوع ویروس کرونا، این سازمان اقدامات بهداشتی و ضد عفونی ایستگاه‌ها را به صورت جدی تری در دستور کار قرارداده است و با فاصله زمانی کوتاه تر نسبت به نظافت و همچنین ضد عفونی کردن ایستگاه‌ها، خودروها و تجهیزات اقدام می نماید.

رئیس سازمان آتش نشانی اراک ادامه داد: سازمان آتش نشانی تا کنون به صورت مداوم نسبت به توزیع محلول های ضد عفونی برای سطوح و دست ها به همراه ماسک و دستکش در بین پرسنل ستادی و عملیاتی اقدام کرده است که این روال هم چنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: همچنین توصیه‌های بهداشتی لازم فردی و محیط کار به تمامی آتش‌نشانان ارائه شده و نیز وسایل بهداشتی مثل محلول‌های ضد عفونی کننده در ایستگاه‌ها قرار داده شده است.

آقازیارتی گفت: با توجه به کمبود این وسایل بهداشتی در این ایام، اما سازمان آتش نشانی به رغم این کمبودها با همکاری واحد HSE  شهرداری اراک برای تأمین این اقلام اقدام می نماید تا مشکلی برای بهداشت پرسنل سازمان پیش نیاید و این اقدامات تا اتمام این شرایط ادامه خواهد داشت.

آقازیارتی در مورد ضد عفونی کردن تجهیزات و البسه فردی آتش‌نشانان در ایستگاه ها گفت: البسه عملیاتی آتش‌نشانان مثل دستکش ها، چکمه ها، کلاه و… به صورت اختصاصی استفاده می‌شود اما برخی از تجهیزات آتش نشان ها مانند ماسک های تنفسی(فیس دستگاه تنفسی) طی هر شیفت جابه‌جا می‌شود، اما درصورت استفاده آنها حتما پیش از تعویض شیفت، ضد عفونی و نظافت های لازم صورت می گیرد تا از بیمار شدن آتش‌نشانان جلوگیری شود.

وی افزود: تمامی وسایل استراحتی در ایستگاه ها مانند بالش، پتو و ملحفه متعلق به خود آتش‌نشانان است که نکات بهداشتی شخصی نیز به صورت کامل از سوی آنان رعایت می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *