برگزاری مانور اطفای حریق در شرکت بوتان گاز

مانور اطفای حریق توسط آتش نشانان این سازمان و با مشارکت شرکت بوتان گاز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری اراک در راستای حفظ آمادگی و افزایش توان عملیاتی پرسنل سازمان و نیروهای شرکت بوتان گاز، مانور مشترک اطفای حریق روز پنجشنبه ۲۵ مهرماه در محل شرکت مذکور واقع در سمنگان برگزار شد.

آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک در این خصوص اظهار داشت: با توجه به وجود مخاطرات ناشی از نشت گاز در شرکت های توزیع گاز مایع و لزوم آمادگی و هماهنگی جهت مقابله با حوادث احتمالی در زمان بروز حادثه بین سازمان آتش نشانی و عوامل ایمنی این شرکت، این مانور برگزار شد که بر اساس آن، بدون اطلاع قبلی یک مورد آتش سوزی و نشت گاز در محل شرکت بوتان گاز به سامانه ۱۲۵ سازمان اعلام و بلا فاصله پرسنل عملیاتی ایستگاه های شماره دو، چهار، پنج و ده به ترتیب از کوی صنعتی، میدان فراهان، کوی رضوی و سنجان در محل حاضر و با بررسی های اولیه و میدانی، شروع به اطفای حریق فرضی و سرد کردن مخازن گاز نمودند.

 آقازیارتی افزود: علاوه بر این کارکنان شرکت مذکور که در محل حاضر بودند تا قبل از رسیدن نیروهای عملیاتی این سازمان اقدام به خنک سازی مخازن کردند و با رسیدن آتش نشانان، فرماندهی عملیات به تیم عملیاتی سازمان آتش نشانی اراک محول گردید.

رئیس سازمان آتش نشانی اراک با اشاره به اینکه با برگزاری اینگونه مانورها، تیم های عملیاتی به نقاط قوت و ضعف خود پی خواهند برد، خاطرنشان کرد: با فرض اینکه راننده خودروی حامل سیلندر گاز مایع در این حادثه دچار مصدومیت شده، فرد مصدوم توسط آتش نشانان با استفاده از تجهیزات مخصوص به محل امن منتقل و تحویل عوامل اورژانس گردید.

این گزارش حاکی است؛ این مانور در حضور رئیس سازمان، معاون عملیات و مدیران مناطق سه گانه این سازمان و نیز مدیرعامل و مسئول ایمنی شرکت بوتان گاز برگزار گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *