برگزاری اردوی آموزشی و بازآموزی مهارت های غواصی در سد کوکبیه شازند

اردوی دو روزه آموزشی و بازآموزی مهارت های غواصی برای نجاتگران آتش نشانی اراک در سد کوکبیه شازند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش نشانی اراک اظهار داشت: اردوی دو روزه آمادگی و بازآموزی مهارتهای غواصی برای نجاتگران این سازمان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گذشته( ۲۱ و ۲۲ خردادماه) در محل سد کوکبیه شازند برگزار شد.

آقازیارتی افزود: در این دوره غواصان آتش نشان، ضمن باز آموزی کار با وسایل و تجهیزات غواصی، روشهای نوین غواصی و امداد و نجات و کمک های اولیه در آبهای عمیق را تمرین کردند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این دوره در راستای سیاست و تدابیر سازمانی بوده؛ تصریح کرد: هدف از برگزاری این دوره ارتقاء سطح آمادگی و توانایی نجاتگران در مهارت های آبی است.

رئیس سازمان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه آتش نشانان با انواع حوادث مواجه هستند، بنابراین برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان در حوادث آبی، باید از مهارت و تخصص لازم برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه با وجود سدهای متعدد در سطح استان و علیرغم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به شهروندان در خصوص خطرات شنا کردن در آنها اما متأسفانه شاهد حوادث غرق شدگی در سال های گذشته در اینگونه اماکن بوده ایم افزود: با توجه به عدم وجود تیم های غواصی در آتش نشانی های استان، تیم تخصصی غواصی سازمان آتش نشانی اراک در تمامی حوادث به کمک شهروندان گرامی در سطح استان شتافته و آمادگی خدمت رسانی به همشهریان گرامی را دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد‌: در سازمان آتش نشانی اراک ۱۸ غواص با مدرک تخصصی غواصی مشغول به خدمت می باشند که نیمی از نجاتگران سازمان در این مرحله در این اردو شرکت کرده و مابقی نیز در اواخر هفته آینده به این ارو اعزام خواهند شد.

گفتنی است؛ رئیس سازمان با حضور در جمع نجاتگران غواص حاضر در دوره آموزشی، ضمن بازدید از تجهیزات و لوازم غواصی بر لزوم برگزاری این گونه دوره ها و تمرین ها جهت حفظ آمادگی هرچه بیشتر تیم غواصی تأکید کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *