اهدای خون جمعی از آتش نشانان در آستانه فرارسیدن روز ملی آتش نشانی و ایمنی

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک، صبح روز شنبه پنجمین روز از مهرماه و در آستانه روز ملی آتش نشانی و ایمنی، جمعی از آتش نشانان  با حضور در سازمان انتقال خون در حرکتی خداپسندانه اقدام به اهدای خون کردند.

آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک در این باره گفت: در آستانه فرارسیدن هفتم مهرماه روز ملی آتش نشانی و ایمنی و با هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان انتقال خون اراک، جمعی از آتش نشانان این سازمان در حرکتی خداپسندانه، صبح امروز  با حضور در این مرکز اقدام به اهدای خون کردند.

آقازیارتی افزود: همه ساله تعدادی از پرسنل سازمان آتش نشانی اراک به صورت داوطلبانه و به مناسبت روز آتش نشان، در یکی از ایام منتهی به ۷ مهر اقدام به این کار خداپسندانه می نمایند که خوشبختانه امسال استقبال آتش نشانان نسبت به سال های گذشته بیشتر بود.

وی در مورد انگیزه آتش نشانان برای انجام این کار خیر گفت: شغل آتش نشانی از جمله مشاغلی است که هر لحظه اش با کمک به همنوع و خطر گره خورده و اهدای خون نیز کمکی بزرگ به همنوع نیازمند است و این کار جدای از خدمت و وظیفه آتش نشانی نیست.

سرکار خانم دکتر امینی رئیس سازمان انتقال خون استان مرکزی با حضور در جمع آتش نشانان ضمن تقدیر از این عمل خداپسندانه آنان اظهار داشت: سازمان آتش نشانی اراک و آتش نشانان از جمله اقشاری هستند که در امر اهدای خون در سالهای گذشته در سطح کشور پیشتاز بوده و هر ساله به مناسبت هفتم مهرماه در این مرکز حضور می یابند.

وی افزود: با توجه به این کار خیر و نیک آتش نشانی اراک در سالهای گذشته و ارائه گزارش های آن به سازمان انتقال خون ایران، کمپینی با عنوان “آتش نشان خون بخش” توسط این سازمان راه اندازی و از تمامی جان برکفان آتش نشان دعوت شد که امسال با حضور در مراکز خون سراسر کشور، با تقدیم خون خود، زندگی دوباره ای به بیماران نیازمند اهدا کنند.

گفتنی است، خون به عنوان یکی از نعمت‌های بزرگ الهی و مایه زندگانی در بدن انسان، طلای سرخ نام گرفته و اهدای آن به بیماران نیازمند علاوه بر اینکه زمینه حیات یک انسان را رقم می‌زند یکی از کارهای خیر است که نتایج سودمند مادی و معنوی بسیاری نیز به دنبال دارد.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...