انفجار و آتش سوزی سیلندر گاز مایع، سه نفر مصدوم از خود به جای گذاشت

بی احتیاطی در استفاده از از سیلندر گاز مایع در یک منزل مسکونی، انفجار و آتش سوزی را پی داشت و منجر به مصدوم شدن سه نفر از اعضای خانواده شد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، در ساعت ۱۱:۱۶ صبح روز جمعه ۲۶ مهرماه، شهروندان طی تماس با سامانه ۱۲۵ این سازمان از بروز انفجار و آتش سوزی در یک منزل مسکونی خبر دادند که بی درنگ ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک آتش نشانان ایستگاه شماره ۵ واقع در کوی رضوی را روانه محل حادثه در رودکی ۲۰ متری مطهری، روبروی پارک مادر کرد.

به گفته افسر آماده عملیات آتش نشانی اراک، مالک این منزل مسکونی در حیاط خلوت ساختمان، شیر فلکه کپسول گاز را جهت تخلیه هوای درون آن، غافل از اینکه گاز مایع در حال خارج شدن می باشد باز کرده بود و با توجه به سنگین بودن گاز مایع، آرام آرام گاز به درون منزل نفوذ کرده و به یکباره انفجار رخ داده بود.

افسر آماده عملیات آتش نشانی اراک افزود: در پی این انفجار، مقداری از دیوارها و شیشه های منزل تخریب و آتش سوزی نیز رخ داده بود و سه نفر از اعضای خانواده نیز به شدت دچار سوختگی شده بودند.

وی ادامه داد: آتش نشانان با ایمن سازی محل حادثه، آتش سوزی را با استفاده از تجهیزات خاموش کننده، مهار و خاموش کردند و مصدومین حادثه را جهت انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل حاثه دادند.

گفتنی است؛ متاسفانه عدم آگاهی شهروندان از نحوه صحیح استفاده از سیلندرهای گاز مایع و برداشت غلط مبنی بر اینکه کپسول های گاز دارای هوا بوده و مقداری از آن در ابتدا باید تخلیه گردد، موجب بروز اینگونه حوادث می شود، در صورتیکه تمامی محتویات درون اینگونه کپسول ها، گاز مایع بوده و انتشار آن می تواند حوادث تلخی را در پی داشته باشد.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...