انجام ۳۱۴۰ عملیات حوادث و آتش سوزی و صدور بیش از ۷۷۰ مورد دستورالعمل ایمنی

در سال ۹۸ رقم خورد

? انجام ۳۱۴۰ عملیات حوادث و آتش سوزی و صدور بیش از ۷۷۰ مورد دستورالعمل ایمنی آتش نشانی

▫ ️به گزارش روابط عمومی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت:  با توجه به برنامه ریزی‌های این سازمان در راستای بازدیدهای ایمنی در سال گذشته ۷۷۳  مورد توسط کارشناسان انجام گرفته که این موارد شامل: اماکن مسکونی ۴۴۶مورد، تجاری ۳۲ مورد، صنعتی ۹ مورد، اداری ۱۳ مورد، خوابگاه های دانشجویی و مراکز آموزشی ۵۶ مورد، مراکز تحت پوشش بهزیستی ۸۰ مورد، مراکز تفریحی و پارک ها ۱۲ مورد، کارگاه های ساختمانی و نا ایمن ۷۵ مورد، نصب آسانسور ۳۹ مورد و موکب ها و حسینیه ها ۱۱ مورد بوده است.

▫️آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی افزود: در سال گذشته ۳۲۸ مورد نقشه‌های تاسیسات، برق و مکانیک اماکنی چون تجاری، مسکونی، تفریحی، درمانی و صنعتی مورد بررسی قرارگرفته و تائیدیه صادر شده است.

▫️وی به فعالیت کمیته کارشناسی و علت یابی حوادث و حریق اشاره کرد و گفت : ۱۰۵ مورد درخواست کارشناسی و علت حریق به این سازمان  واصل شده که پس از بررسی های لازم، نتیجه توسط این کمیته صادر و به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

▫️به گفته وی، ۷۷۳ مورد دستورالعمل ایمنی جهت اماکن و مراکز و مستحدثات مختلف شهر صادر شده است که این امر نشانگر اهتمام جدی بخش پیشگیری سازمان در سال ۹۸ بوده است.

▫️آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی در ادامه گفت: ۳۱۴۰ عملیات های مختلف اعم از حوادث و آتش سوزی در سال ۱۳۹۸ توسط ناجیان همیشه در صحنه آتش نشانی اراک انجام گرفته که از این تعداد، ۱۷۶۴ مورد مربوطه به آتش سوزی  و ۱۳۷۶ عملیات در زمینه حوادث بوده است.

▫️ وی افزود: در زمینه حوادث شاهد کاهش ۲۰ درصدی آمار هستیم اما در عملیات های مربوط به آتش سوزی با رشد ۳۰ درصدی مواجه بودیم که ناشی از آتش سوزی های فضای سبز می باشد که در سال گذشته با وجود بارش های مطلوب بهاره و ایجاد پوشش گیاهی خوب در عرصه های طبیعی، با گرم شدن هوا و خشک شدن گیاهان زمینه آتش سوزی در مراتع بالا رفت و می توان گفت انرژی بسیاری را از آتش نشانان در سال گذشته گرفت.

▫️ آقازیارتی در ادامه تصریح کرد: با بروز ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در شهر اراک، آتش نشانان دوشادوش دیگر همکاران شهرداری در ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا که ریاست آن به عهده معاون خدمات شهری شهرداری اراک می باشد هر شب اقدام به ضدعفونی و میکروب زدایی از سطح معابر شهر، جایگاه های سوخت، بازار و مراکز درمانی و اداری کرده که امیدواریم با همت همه دستگاه های خدمت رسان به زودی شاهد برپایی جشن پایان کرونا باشیم.

▫️رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک در پایان متذکر شد: اصل مهم و اساسی  در جلوگیری از حوادث پیشگیری و رعایت موارد ایمنی است که با در نظر گرفتن و اهمیت آن امیدواریم شاهد کمترین آمار حوادث و حرائق در سال جدید باشیم و همشهریان در صحت و سلامتی به زندگی خود ادامه دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *