یادبود حادثه پلاسکو

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک، صبح روز ۳۰ دی ماه همزمان با چهارمین سالگرد حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو، رئیس و جمعی از آتش نشانان اراک بر سر مزار شهید آتش نشان رضا نظری از شهدای حادثه پلاسکو حضور یافته و با اهدای گل، نثار فاتحه و قرائت زیارت عاشورا با خانواده این شهید گرانقدر همدردی کردند.

گفتنی است؛ پدر شهید نظری که در جمع آتش نشانان حضور داشت از اظهار لطف و همدردی نیروهای آتش نشانی اراک تقدیر و حضور گرم جان برکفان آتش نشان در طی این سالها در کنار خود و خانواده را مایه ی آرامش و تسلی خاطر دانست.

آغاز دوره آموزشی آتش نشانان تازه استخدام آتش نشانی اراک

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک، آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رییس سازمان از برگزاری کلاس های دوره آموزشی نیروهای تازه استخدام سازمان آتش نشانی خبر داد و گفت: این کلاس ها از روز شنبه ۲۱ تیر ماه آغاز و به مدت دو ماه و نیم ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه گفت : این دوره های آموزشی در پی برگزاری آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی کشور و پذیرفته شدن نیروهای جدید الورود برای فعالیت در ایستگاه های آتش نشانی اراک پیش بینی شده و به منظور آشنایی هر چه بیشتر آتش نشانان تازه استخدام با مهارت های تخصصی آتش نشانی زیر نظر کارشناسان و مربیان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک در سایت های آموزشی این سازمان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به حساس بودن حرفه و شغل  آتش نشانی عنوان کرد: آموزش و فراگیری یک ضرورت اجتناب ناپذیر در سازمان آتش نشانی است و آموزش رکن اصلی در این حرفه است ،همچنین آتش نشانان با حضور در کلاس های آموزشی بدو خدمت، مهارت های تخصصی لازم را فرا می گیرند.

آقازیارتی افزود: آتش نشانان پس از گذراندن دوره آموزشی بدو خدمت در طی دو هفته ابتدایی، مهارت های تخصصی لازم را به صورت عملی و تئوری در مدت دو ماه فرا خواهند گرفت که در این دوره، سر فصل های مختلف آموزشی نظیر قوانین و مقررات  ابزارشناسی حریق، کار با پمپ های آتش نشانی، امداد و نجات در حوادث جاده ای، چاه و آسانسور، اصول فرماندهی، پیشگیری از آتش سوزی و حوادث، علت یابی حریق، کمک های اولیه، هزمت، آشنایی با اصول عقیدتی و … تدریس می شود.

رئیس سازمان آتش نشانی اراک در خاتمه گفت : آتش‌نشانی عشقی است که روحیه ایثار و از خودگذشتگی را در افراد متبلور می‌سازد و بر همین اساس شغل مقدس آتش نشانی حوزه عملکرد گسترده ای را تحت پوشش خود قرار می دهد و با توجه تنوع حوادث و علل بروز آن ها همواره می طلبد که آتش نشانان در جهت مقابله و کنترل این حوادث با علل و شرایط ایجاد آن ها آشنا و آمادگی خود را در بالاتربن حد حفظ نمایند.

برگزاری جلسه توجیهی آتش نشانان تازه استخدام سازمان آتش نشانی اراک

جلسه توجیهی کلاسهای آموزشی و بکارگیری نیروهای تازه استخدام سازمان آتش نشانی اراک صبح روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه در محل سالن ورزشی باستانی سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک، آتش پاد دوم معسود آقازیارتی رئیس سازمان در این خصوص اظهار داشت: با عنایت به برگزاری آزمون استخدامی آتش نشانان در سال گذشته و طی مراحل اداری آن، آتش نشانان تازه استخدام از روز شنبه ۲۱ مردادماه دوره مقدماتی آموزشی خود را به مدت دو هفته آغاز کرده که در همین راستا جلسه توجیهی برای این عزیزان توسط امور اداری سازمان برگزار شد.

وی با اشاره به حساسیت شغل آتش نشانی عنوان کرد: آموزش رکن اصلی در این حرفه است و آتش نشانان پس از گذراندن دوره آموزشی بدو خدمت در طی دو هفته، مهارت های تخصصی لازم را به صورت عملی و تئوری در مدت دو ماه فرا می گیرند.

رئیس سازمان آتش نشانی اراک افزود: در این دوره، سر فصل های مختلف آموزشی نظیر تکنولوژی حریق، کار با پمپ های آتش نشانی، امداد و نجات در حوادث جاده ای، چاه و آسانسور، اصول فرماندهی، پیشگیری از آتش سوزی و حوادث، علت یابی حریق، کمک های اولیه و … تدریس می شود.

آقازیارتی همچنین گفت: آتش نشانان تازه استخدام با حضور در عملیات های تمرینی و شبیه سازی شده در دو بخش حوادث آتش سوزی و امداد و نجات، توان جسمانی و تخصصی خود را برای رویارویی با حوادث احتمالی افزایش می دهند.

این گزارش حاکی است؛ در این جلسه توجیهی، مدیر امور اداری سازمان ضمن تشریح ضوابط کاری و توضیحات لازم در خصوص مواردی که نیروهای تازه استخدام در حین دوره آموزشی می بایست رعایت نمایند، با توجه به شرایط موجود و درگیری جامعه با ویروس کرونا، تذکرات لازم در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان برگزاری دوره را نیز به این عزیزان ارائه نمودند.

این گزارش حاکی است؛ در این جلسه توجیهی، مدیر امور اداری سازمان ضمن تشریح ضوابط کاری و توضیحات لازم در خصوص مواردی که نیروهای تازه استخدام در حین دوره آموزشی می بایست رعایت نمایند، با توجه به شرایط موجود و درگیری جامعه با ویروس کرونا، تذکرات لازم در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان برگزاری دوره را نیز به این عزیزان ارائه نمودند.