آتش سوزی منزل مسکونی خسارت مالی بر جای گذاشت

یک منزل مسکونی در نبود مالک آن طعمه حریق شد و با حضور آتش نشانان مهار و خاموش شد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، ساعت ۱۴:۰۱ دقیقه روز یکم تیرماه در پی تماس ساکنین یک مجتمع مسکونی با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و اعلام خبر مشاهده خروج دود از یک واحد مسکونی در این مجتمع و بروز آتش سوزی در آن، بلافاصله ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک آتش نشانان ایستگاه شماره یک(شهید نظری) واقع در کوی مصطفی خمینی را به همراه خودروی حامل دستگاه تنفسی به محل حادثه در شهرک امین، مجتمع یاسمن اعزام کرد.

مدیر منطقه یک عملیات آتش نشانی اراک که به همراه آتش نشانان به محل حادثه رفته بود و فرماندهی عملیات را بر عهده داشت در این باره گفت: در یکی از واحدهای طبقه آخر یک مجتمع مسکونی چهار طبقه آتش سوزی رخ داده و دود و شعله زیادی از درون آن به بیرون متصاعد می شد و با توجه به عدم حضور مالک در منزل، همسایگان با مشاهده دود از آتش نشانی درخواست کمک کرده بودند.

وی افزود: آتش نشانان با قطع جریان برق و گاز مجتمع، اقدام به بریدن و بازکردن درب این واحد مسکونی کرده و با استفاده از تجهیزات حفاظت فردی و دستگاه های تنفسی عملیات خاموش سازی آتش را آغاز کردند.

این مدیر منطقه عملیات آتش نشانی خاطر نشان کرد: آتش نشانان با استفاده از تجهیزات خاموش کننده، توانستند با تلاش فراوان آتشی را که تمامی واحد مسکونی را در بر گرفته بود مهار و خاموش کرده و از سرایت آن به واحدهای مجاور و طبقات دیگر جلوگیری به عمل آورند.

وی بابیان اینکه این آتش سوزی خسارت مالی زیادی در پی داشت خاطرنشان کرد: در پایان آتش نشانان با ایمن سازی منزل مسکونی و ارائه تذکرات ایمنی به اهالی مجتمع و تحویل به مالک آن که در محل حادثه حضور یافته بود، ماموریت خود را پایان دادند.

گفتنی است: علت بروز این آتش سوزی ازسوی کارشناسان این سازمان در حال بررسی است.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...