آتش سوزی منزل مسکونی به خیر گذشت

آتش سوزی شبانه در یکی از واحدهای طبقه سوم یک مجتمع مسکونی با حضور به موقع آتش نشانان به خیر گذشت.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، در پی تماس ساکنین یک مجتمع مسکونی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر وقوع آتش سوزی و مشاهده خروج دود از یکی از واحدهای مجتمع، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک ساعت ۲۳:۳۶ شب گذشته( یکشنبه ۱۴ اردیبهشت) آتش نشانان ایستگاه شماره ۵ واقع در کوی رضوی را به محل بروز حادثه در کوی رضوی(گردو)، خیابان خیام، مجتمع کوه نور، بلوک نسترن اعزام نمود.

افسر آماده عملیات سازمان آتش نشانی اراک که به اتفاق آتش نشانان در محل حادثه حضور یافته بود در این باره گفت: با رسیدن نیروهای عملیاتی به محل حادثه مشاهده شد در یکی از واحدهای طبقه سوم یک مجتمع مسکونی، آتش سوزی رخ داده و دود زیادی از منافذ درب این واحد مسکونی به بیرون متصاد می شد.

وی افزود: آتش نشانان بلافاصله گاز ساختمان را قطع کرده و با مجهز شدن به تجهیزات حفاظت فردی، ابتدا  در نبود مالک واحد مسکونی اقدام به بریدن قفل درب کرده و ضمن قطع جریان برق به سرعت خود را به کانون این آتش سوزی که در محل آشپزخانه بود رساندند و با بکارگیری تجهیزات خاموش کننده مناسب از ادامه یافتن و گسترش این آتش سوزی جلوگیری بعمل آوردند و در کمترین زمان ممکن شعله های آتش را که از یک دستگاه ماکروویو شروع شده بود مهار نمودند.

این افسر آماده عملیات تصریح کرد: خوشبختانه با حضور به موقع آتش نشانان این حادثه به خیر گذشت و آتش قبل از سرایت به دیگر نقاط منزل مهار و خاموش شد.

وی در پایان گفت: نیروهای عملیاتی با انجام عملیات تهویه، دود حاصل از آتش سوزی را از داخل واحد مسکونی تخلیه کردند و با تحویل محل حادثه به عوامل انتظامی حاضر در محل، به عملیات خود خاتمه دادند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *