آتش سوزی مراتع و مزارع روستای شهرستانک با تلاش نیروهای آتش نشانی مهار و خاموش شد.

عصر روز جمعه بیست و سوم دوم خرداد، آتش سوزی گسترده در مراتع و مزارع اطراف روستای شهرستانک اراک رخ داد که با حضور نیروهای آتش نشانی و منابع طبیعی، این آتش سوزی پس از چهار ساعت مهار و خاموش شد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، در پی تماس کشاورزان و اهالی روستا با سامانه ۱۲۵ و اعلام بروز آتش سوزی در مزارع، ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک، نیروهای آتش نشانی ایستگاه های ۴ و ۱۱ را به محل حادثه در روستای شهرستانک، بعد از پادگان امام علی(ع) اعزام کرد.

 آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی که شخصا در محل حادثه حضور یافته بود در این خصوص اظهار داشت: منطقه وسیعی از مراتع و مزارع گندم اطراف روستا که در تپه و کوه واقع شده بود، به علت نامعلومی طعمه حریق شده بودند و با توجه به وزش باد، هر لحظه بر گسترش آتش افزوده می شد.

وی با اعلام اینکه عدم دسترسی خودروهای آتش نشانی به کانون آتش، کار را برای خاموش سازی این حریق دشوار کرده بود، افزود: آتش نشانان با همکاری نیروهای منابع طبیعی و نیز اهالی روستا و با استفاده از وسایل خاموش کننده دستی، آتش سوزی در این منطقه را که در حال گسترش بود با تلاش نفس‌گیر خود مهار کرده و قبل از گسترش به مزارع پایین دستی و از بین رفتن حاصل دسترنج کشاورزان عزیز، آتش را خاموش کردند.

آقازیارتی با اعلام رشد فزاینده آتش سوزی های فضای سبز و مراتع در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار داشت: در سال جاری نیز همچون سال قبل با بارش های مطلوب بهاره و ایجاد پوشش گیاهی خوب در عرصه های طبیعی مواجه هستیم که با گرم شدن هوا و خشک شدن گیاهان زمینه آتش سوزی در مراتع و مزارع بالا می رود و از شهروندان عزیز درخواست می شود با رعایت نکات ایمنی، فضای سبز اطراف شهرمان را به سیاهی تبدیل نکرده و خدای ناکرده حاصل دسترنج یکسال کشاورزان زحمتکش را به باد ندهیم.

گفتنی است؛ دکتر بختیاری فرماندار اراک و مهندس غیاثی مدیرکل بحران استانداری مرکزی با حضور در محل آتش سوزی ضمن بررسی محل حادثه از زحمات نیروهای امدادی در مهار این آتش سوزی تقدیر کردند.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...