آتش سوزی مراتع و مزارع اطراف پادگان مالک اشتر با تلاش نیروهای آتش نشانی مهار و خاموش شد.

عصر روز چهارشنبه نوزدهم خرداد، آتش سوزی گسترده در مراتع و فصای سبز اطراف پادگان مالک اشتر رخ داد که با حضور نیروهای آتش نشانی و نیروهای نظامی پادگان، این آتش سوزی پس از دو ساعت مهار و خاموش شد.

 به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اعلام بروز آتش سوزی در ابتدای جاده خمین، ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک، نیروهای آتش نشانی ایستگاه شماره دو از کوی صنعتی را به محل حادثه در جاده خمین، روبروی پادگان مالک اشتر اعزام کرد.

افسر آماده عملیات آتش نشانی اراک که در محل حادثه حضور یافته بود در این خصوص اظهار داشت: منطقه وسیعی از مراتع و فضای سبز که در تپه و کوه واقع شده بود، به علت نامعلومی طعمه حریق شده بودند و با توجه به وزش باد، هر لحظه بر گسترش آتش افزوده می شد.

 وی با اعلام اینکه آتش به لاستیک های دپو شده در میدان تیر پادگان مالک اشتر نیز سرایت کرده بود، افزود: با توجه به اینکه هر لحظه امکان سرایت آتش به داخل پادگان می رفت، آتش نشانان ابتدا در مرحله اول با چندین رشته لوله آبدهی آتش نشانی، آتش سوزی لاستیک ها را مهار و خاموش کرده و سپس با همکاری نیروهای نظامی و سربازان پادگان و با استفاده از وسایل خاموش کننده دستی از قبیل آتش کوب، آتش سوزی مراتع را که در حال گسترش بود با تلاش فراوان خود مهار کرده و پس از نزدیک به دو ساعت عملیات نفس گیر قبل از گسترش آتش، آن را خاموش کردند.

آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش نشانی اراک با توجه به این حادثه اظهار داشت: در سال جاری هر چند همچون سال قبل با بارش های مطلوب مواجه نبودیم اما وجود پوشش های گیاهی در عرصه های طبیعی، همگام با گرم شدن هوا و خشک شدن گیاهان زمینه مساعدی را برای بروز آتش سوزی در مراتع و مزارع فراهم می نماید که از شهروندان عزیز درخواست می شود تا با رعایت نکات ایمنی، فضای سبز اطراف شهرمان را به سیاهی تبدیل نکنیم.

گفتنی است؛ مهندس غیاثی مدیرکل بحران استانداری مرکزی طی تماس تلفنی با رئیس سازمان از سرعت عمل و  زحمات آتش نشانان در مهار این آتش سوزی تقدیر کرد.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...