آتش سوزی صبحگاهی در مغازه لوازم ساختمانی

یک مغازه لوازم ساختمانی در سه راهی خمین طعمه حریق شد که با حضور نیروهای عملیاتی دو ایستگاه آتش نشانی، آتش سوزی مهار و خاموش شد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، ساعت ۶:۴۹ صبح روز سه شنبه ۹ دی ماه، در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اعلام بروز آتش سوزی در یک مغازه لوازم ساختمانی، ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک بلافاصله همزمان آتش نشانان ایستگاه های یک و دو، به ترتیب از کوی صنعتی و کوی مصطفی خمینی و نیز خودروی پشتیبانی تنفسی، را به محل حادثه در سه راهی خمین، روبروی بانک ملت روانه کرد.

مدیر منطقه یک عملیات آتش نشانی اراک که خود را به محل حادثه رسانده بود در این باره گفت: یک مغازه لوازم ساختمانی در نبود مالک آن دچار آتش سوزی شده بود و دود و شعله زیادی از درون آن به بیرون زبانه می کشید.  

وی با اشاره به اینکه به گفته همسایگان این مغازه، درون آن مملو از مواد قابل اشتعال از قبیل رنگ و تینر بود، افزود: آتش نشانان با استفاده از لوازم و تجهیزات خاموش کننده ابتدا از دریچه ای که در انتهای مغازه قرار داشت مشغول عملیات خاموش سازی شدند اما شدت حریق به حدی بود که کار را برای نیروهای عملیاتی جهت مهار آن سخت می کرد.

این مدیر منطقه عملیات تصریح کرد: به ناچار آتش نشانان مجبور به شکستن قفل های درب مغازه شدند و با استفاده از لوله های آبدهی آتش نشانی، خود را به کانون آتش رسانده و با تلاش فراوان موفق به مهار و خاموش سازی این آتش سوزی شدند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه با حضور به موقع و سرعت عمل آتش نشانان، آتش سوزی قبل از سرایت به مواد اشتعالزای درون مغازه خاموش شد و از بروز خسارت های بیشتر و نیز سرایت آتش به مغازه های همجوار که همگی آنها نیز تقریبا از این صنف می باشند جلوگیری به عمل آمد.

گفتنی است؛ آتش نشانان دود بسیار زیادی که بر اثر این آتش سوزی در داخل مغازه بود را به وسیله دستگاه فن فشارقوی تخلیه کرده و با ارائه تذکرات ایمنی لازم به مالک مغازه که خود را به محل حادثه رسانده بود، به ایستگاه های خود مراجعت کردند.

علت بروز این آتش سوزی از سوی کارشناسان آتش نشانی اراک در دست بررسی است.

اقای صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا صبرکنید...