محبوس شدن سرنشین اتوبوس در اثر برخورد با کامیون واژگون

برخورد یک دستگاه اتوبوس با خودروی کامیون واژگون شده در میدان بسیج، محبوس شدن سرنشین آن را در پی داشت.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، همزمان با رخداد این حادثه ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک ساعت 15:28 روز گذشته پس از دریافت تماس های شهروندان و اطلاع رسانی این حادثه بلافاصله زنگ ایستگاه شماره 10 کوی سنجان که نزدیکترین ایستگاه به محل بود را به صدا درآورد و آتش نشانان به همراه تیم نجات برای امدادرسانی روانه ی محل حادثه در میدان بسیج، ابتدای بلوار الغدیر شدند.

افسر آماده عملیات آتش نشانی اراک درباره ی این حادثه گفت: یک دستگاه کامیون بنز تک حامل بار بادمجان به علت نامعلومی واژگون و مسیر تردد خودروهای دیگر را مسدود کرده بود و در پی آن یک دستگاه خودروی اتوبوس مسافربری همراه با مسافر که از غرب کشور عازم تهران بود به شدت با آن برخورد کرده بود.

وی ادامه داد: بر اثر این حادثه، قسمت جلوی اتوبوس به شدت با کامیون برخورد کرده و سرنشین کنار راننده خودروی آن در بین آهن پاره های آن محبوس شده بود اما راننده و دیگر مسافرین آسیب جدی ندیده بودند.

این افسر آماده عملیات افزود: آتش نشانان بلافاصله ضمن ایمن سازی محل حادثه و نیز نصب علائم ترافیکی از بروز حوادث و تصادفات احتمالی جلوگیری کرده و با قطع جریان برق هر دو خودرو، عملیات رهاسازی فرد محبوس را آغاز کردند.

وی خاطرنشان کرد: نجاتگران آتش نشانی اراک با استفاده از ست هیدرولیک امداد و نجات اقدام به بریدن قسمتی از اتاقک خودروی اتوبوس کرده و پاهای این مرد جوان که در لابه لای اتاقک گیر کرده بود را از بین آهن پاره ها آزاد کردند.

وی در پایان گفت: آتش نشانان فرد مصدوم را به شدت مصدوم شده بود جهت انتقال به بیمارستان به عوامل اورژانس تحویل دادند و با حمل خودروها به حاشیه ی امن جاده توسط جرثقیل و اطمینان از عدم وجود خطر احتمالی به ماموریت خود پایان داده و به ایستگاه بازگشتند.

گفتنی است؛ علت بروز این حادثه رانندگی توسط عوامل راهور اعلام خواهد شد.

گزارش خبرنگار ما حاکی است؛ در ساعت 16:15 نیز برخورد سه دستگاه خودروی سواری در خیابان دانشگاه، روبروی ورزشگاه 5 مرداد و محبوس شدن سرنشینان آن به سامانه 125 اطلاع رسانی شد که آتش نشانان ایستگاه شماره یک آتش نشانی اراک جهت امدادرسانی به محل حادثه اعزام شدند.

این گزارش حاکی است؛ دو دستگاه خودروی پراید و یک خودروی رانا با یکدیگر برخورد کرده و راننده یکی از خودروهای پراید در داخل خودرو محبوس شده بود که آتش نشانان با استفاده از تجهیزات مخصوص و ست امداد و نجات وی را را رهاسازی کرده و پس از تحویل وی به عوامل اورژانس، اقدامات ایمنی لازم را انجام داده و با حمل خودروها به حاشیه کنار جاده به ماموریت خود پایان دادند.

مجموعه تصاویراضافه کردن دیدگاه جدید

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Full HTML

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

Plain text

  • تگ های HTML قابل قبول نمی باشد.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.