جمعه ای پر کار برای آتش نشانان

آتش نشانان اراک در روز جمعه گذشته در بیش از 11حریق و حادثه به یاری همشهریان گرامی شتافتند.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، آتش نشانان اراک در روز جمعه مورخ 11 خردادماه، روز پرکاری را پشت سر گذاشته و در بیش از 11حریق و حادثه موفق به عملیات شدند و به یاری همشهریان گرامی شتافتند.

بامداد روز جمعه، ساعت 4:55 با به صدا درآمدن آژیر حریق از سوی ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک، آتش نشانان ایستگاه شماره 3 واقع در خیابان امام(ره) به سمت محل حادثه در سه راه ابوذر، کوچه شهید عبدالهی اعزام شدند و به سرعت و با استفاده از یک رشته لوله آبدهی آتش نشانی، آتش سوزی مقداری ضایعات در انباری حیاط منزل مسکونی را مهار و خاموش کردند.

در ساعت 9:30 صبح، بانوی جوانی به همراه همسر خود با حضور در ایستگاه شماره دو واقع در کوی صنعتی از گیرکردن یک حلقه انگشتر در دست خودش اظهار ناراحتی می کرد که نجاتگران این ایستگاه با استفاده از انگشتربر برقی، انگشتری را از دست متورم شده این شهروند رهاسازی کرده و به ناراحتی وی پایان دادند.

با برخورد یک دستگاه خودروی سواری برلیانس با گاردریل کنار جاده در ساعت 13:38 و محبوس شدن راننده و سرنشینان آن در داخل خودرو که توسط رانندگان خودروهای عبوری به سامانه 125 اطلاع رسانی شده بود، ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک، نجاتگران ایستگاه شماره دو را به محل حادثه در جاده خمین، روبروی جاده حسین آباد بغدادی اعزام کرد. در این حادثه نیروهای عملیاتی پس از ایمن سازی محل حادثه، با استفاده از تجهیزات امداد و نجات و ست هیدرولیک، راننده و سرنشینان آن که دو نفر آقا و سه نفر خانم بودند را از درون اتاقک خودرو رهاسازی کرده و جهت انتقال به مراکز درمانی به عوامل اورژانس حاضر در محل تحویل دادند.

حادثه بعدی در ساعت 14:45 رخ داد که بر اثر آن یک دستگاه خودروی سمند با خودروی بنز تک در خیابان هپکو، خیابان خیام2 ، حافظ 3 برخورد کرده بود. در این حادثه آتش نشانان ایستگاه شماره یک واقع در کوی مصطفی خمینی با حضور در محل حادثه ضمن ایمن سازی های لازم، با قطع جریان برق خودروها از نشت بنزین خودروی سواری جلوگیری کرده و با تحویل آنها به عوامل انتظامی به ماموریت خود پایان دادند.

شکستن شاخه های درخت بر اثر وزش باد شدید و احتمال سقوط بر روی منزل مسکونی، نیروهای عملیاتی ایستگاه شماره دو را به محل حادثه در جاده تهران، انتهای خیابان خانه سالمندان کشاند که با استفاده از اره برقی شاخه های شکسته را هرس کرده و از سقوط آنها بر روی منزل و بروز حادثه جلوگیری کردند.

ساکنین یک منزل مسکونی با رؤیت یک حلقه مار در داخل حیاط از آتش نشانی درخواست کمک کرده که آتش نشانان ایستگاه شماره سه در ساعت 18:13  به محل حادثه در روبروی مسجد سیدها کوچه صادق زاده، کوچه حکمت2  اعزام و با استفاده از ابزار مخصوص اقدام به گرفتن مار و رهاسازی آن در طبیعت نمودند.

طی تماس سامانه همسایگان یک ساختمان در خیابان طالقانی، کوچه شهیدان کاظمی با سامانه 125 مبنی بر مشاهده دود از داخل حیاط، آتش نشانان ایستگاه شماره 5 واقع در کوی رضوی به سرعت خود را به محل حادثه رسانده و با توجه به عدم حضور مالک، درب منزل را باز کرده و با استفاده از تجهیزات خاموش کننده، آتش سوزی مقداری ضایعات در حیاط منزل را مهار و خاموش نموده و از سرایت آن به دیگر نقاط منزل جلوگیری به عمل آوردند.

گیرکردن گربه بر روی لبه پنجره در طبقه دوم یک ساختمان مسکونی در ساعت 21:03 شب گذشته، نجاتگران ایستگاه شماره 6 واقع در کوی محسنی را به محل حادثه در خیابان امام، نبش کوچه خندان کشاند. در این حادثه نیروهای عملیاتی با قراردادن نردبان دستی خود را به لبه پنجره رسانده و با استفاده از ابزار مخصوص این گربه را گرفته و در فضای باز رهاسازی کردند.

ساکنین کوچه کوثر واقع در کوی مسکن در ساعت 22:24 با مشاهده یک حلقه مار در داخل کوچه و ترس از ورود به منازل خود، با سامانه 125 تماس گرفته و درخواست کمک کردند که در این حادثه آتش نشانان ایستگاه شماره 8 از کوی ولیعصر(عج) به محل اعزام و با ابزار مخصوص اقدام به گرفتن این حیوان کرده و در طبیعت رهاسازی کردند.

گربه بازیگوشی که در بالای کابین آسانسور گیر کرده و با سر و صدای خود برای ساکنین بلوک 6 مجتمع مسکونی کوی صادقیه ایجاد مزاحمت کرده بود با حضور آتش نشانان ایستگاه شماره یک رهاسازی شد. این حادثه در ساعت 22:42 به سامانه 125 اطلاع داده شد.

یکی از شهروندان با مشاهده خروج دود از داخل یک مغازه باطری فروشی واقع در خیابان طالقانی، مقابل پمپ بنزین در ساعت 22:45، آتش نشانی را در جریان این حادثه قرار داد که نیروهای عملیاتی از ایستگاه شماره 5 به محل حادثه اعزام و ضمن تجهیز خود به دستگاه های تنفسی با بریدن قفل درب مغازه وارد آن شده و با استفاده تجهیزات خاموش کننده اقدام به مهار و خاموش کردن آتش کردند. در این حادثه آتش نشانان به وسیله فن فشار قوی دود ناشی از آتش سوزی را به بیرون تخلیه کرده و با تحویل محل حادثه به مالک آن به ماموریت خود خاتمه دادند.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Full HTML

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

Plain text

  • تگ های HTML قابل قبول نمی باشد.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.