جمعه ی پر کار آتش نشانان

آتش نشانان اراک در روز جمعه گذشته در چندین عملیات به کمک همشهریان گرامی شتافتند.

به گزارش پایگاه خبری 125، اولین حادثه در ساعت 1:10 بامداد روز گذشته اتفاق افتاد که یک بانوی جوان به اتفاق همسر خود به ایستگاه 130 مراجعه و از گیرکردن انگشتر در دست خود ابراز ناراحتی می کرد که نیروهای عملیاتی این ایستگاه با استفاده از دستگاه مخصوص انگشتربر، انگشتر را از دست وی خارج کردند.

در ساعت 10:55 آتش سوزی در یک کارگاه به ستاد فرماندهی سازمان اعلام شد که آتش نشانان ایستگاه 140 به محل حادثه در کمربندی شمالی، نرسیده به مرزیجران اعزام و بشکه های 200 لیتری قیر را که دچار آتش سوزی شده بودند با استفاده از کف آتش نشانی مهار و خاموش کردند.

بنابراین گزارش، بروز آتش سوزی در یک مغازه لباس فروشی، نیروهای عملیاتی دو ایستگاه 140 و 220 را به محل حادثه در کوی هجرت فاز 3، کوچه بهاران 4 کشاند. در این عملیات، آتش نشانان با تجهیز خود به دستگاه های تنفسی و با استفاده از لوله های آبدهی، آتش را مهار و خاموش کرده و پس از تخلیه دود به وسیله فن فشار قوی و تحویل مغازه به مالک آن به ایستگاه های خود مراجعت کردند.

گزارش خبرنگار ما حاکی است؛ بی احتیاطی یکی از شهروندان باعث محبوس شدن فرزند دو ساله اش در خودروی پژو 405 شده بود که در ساعت 14:58 نجاتگران ایستگاه 130 به محل اعلام شده در پل ابوذر- انتهای کوچه کتابخانه - جنب مسجد امام تقی (ع) اعزام و با استفاده از تجهیزات مخصوص اقدام به بازکردن درب خودرو کرده و پسربچه دوساله را از خودرو خارج و به نگرانی وی و خانواده اش پایان دادند.

خبر بروز آتش سوزی در یک دستگاه خودروی سواری پژو 405 در ساعت 16:50 از سوی شهروندان به سامانه 125، اعزام آتش نشانان ایستگاه 200 را از سوی ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک به نشانی بلوار غدیر، روبروی خیابان بولحسنی در پی داشت که نیروهای عملیاتی این ایستگاه با استفاده از یک رشته لوله آبدهی، آتش سوار بر موتور خودرو را مهار و خاموش کرده و از سرایت آن به نقاط دیگر خودروی سورای جلوگیری به عمل آوردند.

واژگونی دو دستگاه خودروی سواری پراید در ساعت های 17:03 و 17:21 به ترتیب در کمربندی جنوبی، نرسیده به بیمارستان امام خمینی (ره) و شهرصنعتی، خیابان اطلسی، نیروهای عملیاتی ایستگاه های 150 و 120 به محل های حادثه اعزام و با توجه به نشت بنزین از خودروها اقدام به ایمن سازی و جلوگیری از بروز آتش سازی نمودند. خوشبختانه هر دوی این حادثه هیچگونه مصدومی در پی نداشت.

انگشتری که باعث تورم و درد در انگشت دست یک شهروند خانم شده بود در ساعت 18 وی را به ایستگاه 100 سازمان کشاند که نجاتگران آتش نشان بلافاصله به کمک وی شتافته و با استفاده از تجهیزات مخصوص، انگشتر را از انگشت این خانم 22 ساله رهاسازی کرده و به ناراحتی وی پایان دادند.

بنابرگزارش خبرنگار ما، در روز گذشته 10 مورد وقوع آتش سوزی در فضای سبز اطراف شهر نیز به سامانه 125 اطلاع رسانی شد که آتش نشانان ایستگاه های مختلف به مهار و خاموش کردن آنها پرداختند.

مجموعه تصاویراضافه کردن دیدگاه جدید

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Full HTML

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

Plain text

  • تگ های HTML قابل قبول نمی باشد.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.